Share
Shko poshtë
Lek
Lek
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : Analiza kombetare
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiranë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/11/2011

default Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 21:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Te nderuar miq kerkojme ndihmë per krijuesin,poetin,rapsodin z.Agim Gashi
Te nderuar miq,
Shoqata humanitare "Lichtblick e.V." organizon nje aksion humanitare me emrin e koduar "Künstler" - shqip "Artisti".
Fjala eshte per kengetarin Agim Gashi. Siq keni degjuar miku yne Agim Gashi eshte i semuar rende, dhe ate qe nje kohe te gjate. Keshtuqe nuk ka pase mundesi as te punoj. Para nje jave Agimi ka patur fatin te bej transplantin e melqise aq gjate te pritur. Deri me tani gjdo gje ka shkuar ne rregull, dasht zoti edhe tash e tutje.
Meqe Agimi i ka kushtet shum te kufizume dhe jeton ne nje varferi te skajshme, ne nje grup shokesh dhe miqve kemi vendosur qe te organizojme kete aksion humanitare. Shpresojme qe se paku te grumbullohen ca ndihma aq sa ne te mundemi ti rregullojme ca gjera ne banesen e tij. Tash per tash banesa e tij nuk i plotson kushtet per nje te semuar si ai. Prandaj ju lutemi, qe kush te ket vullnetin dhe mundesin te kontriboj sado pak per ke te njeri.

Lichtblick e.V.
Konto numer: 121313014
BLZ: 39162980
VR-Bank eG

Per ata qe jane jashte Gjermanise: Iban DE4391629800121313014
BIC: GENODED1WUR

Ketu me poshte japim nje shembull me fotografi:
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:18
Message reputation : 100% (1 vote)
Po,Agim Gashi,rrapsod,poet,antar i Lidhjes së Shkrimtarëve Artistëve dhe Krijuesve Shqiptar në Gjermani(LSHAKSH),është vërtetë në gjendje kritike.Njeri i vetmuar,ka vetëm një vajzë,më duket pas sëmurjes së Agimit,vajzën e ka marrë enti i fëmijëve në përkujdesje,njeri i sëmurë që ka kohë nuk ka mund të punoj dhe ka rënë në varfëri,një kohë ai ka punuar mësues në Kosovë,më pas në RTP,në Gjermani një kohë ka punuar në radion Deutsche Wele.Një mik i ngrohët,i dashur,krijues ,po ja qe sëmundja bënë te veten.Unë personalisht e kam vizituar Agimin,është në gjendje kritike shëndetsore dhe materiale.Nëse dikush i ka mundësitë sadopak të derdh ndonjë ndihmë,do të ngrohte jetën e tij.....
Lek
Lek
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : Analiza kombetare
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiranë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/11/2011

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:20
Falemnderit mik i nderuar z.Shaban.Respekt.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:22
Rrespekt gjithashtu,madje Agimi mbane edhe nje faqe me te gjere se forumi ne internet AKLLAPI FORUM,i cili prej kur lengon Agimi nga semundja,sikur ka rene perkujdesja per kete forum shume te njohur
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:22
Te shkuara per kengetarin Agim Gashi,zoti te jete prane tij dhe ti jap force per ta perballuar ter kete....

Kush interesohet e ka mundesine te ndihmoje, mundet ta bej ate permes te dhenave qe na ka dhen i nderuari zoti Lek...

PS: Zoti Lek fotografia nuk del ne postimin tuaj...


Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lek
Lek
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : Analiza kombetare
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiranë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/11/2011

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:26
Fotografin e provova por spo mundem me publikue pak e ngaterruar
Lek
Lek
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : Analiza kombetare
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiranë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/11/2011

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:26
pra me ndryshe se webfaqet tjera
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:31
Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi Images?q=tbn:ANd9GcSnAcratGJe534Fj1wvKzTBGqlmXmalnO5G74cLle5Yj49FdLyou4DZtA

Ky eshte Agim Gashi,njeriu qe ne faqen e vet ka afirmuar krijues,letersi e kulturë kombëtare,foto e tij shtrirë në spital,deshta të e vendos,quditërisht nuk del.
Lek
Lek
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : Analiza kombetare
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiranë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/11/2011

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:32
e kam provue edhe une por nuk me lejon weebfaqeja
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 22:38
Mire zoti Shaban s'ka problem,bejme e pa foto...mjafton shkrimi...Urojme qe te gjendet dikush i cili deshiron te ofroje ndihmen e tij...

Temen po e zhvendos tek forumi shoqeror qe te mund te kene qasje dhe vizitoret e ta lexojne ate temen...


Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Wed 9 Jan 2013 - 23:04
Message reputation : 100% (1 vote)
po,mike flm,kjo varet vetem nga mundesite,ddeshta tepublikoj ketu nje poezi te tij:
Agim Gashi

ATDHE, MË BËJ NJË VARR TË LUTEM!


Ripublikim

Ç´më ka rrokë një merzi
M´duket koka më qet flake,
Shpirti m´digjet shkrumb e hi,
Plagë e zemrës kullon gjak!

Çdo ditë, çdo natë, vetëm zi,
Ah i dashur e i lumi Atdhe,
Për atë tokë që i thonë Arbëri,
Më djegë malli, kështu si je.

Dal shetis në dhe të huaj
Kush smë flet as smë bën nder,
Skëterrë jeta, më bën të vuaj,
Për mua veç Dimër, nuk ka Verë!

Çelin lulet, këndojnë bilbilat,
Pa aromë e pa hijeshi,
Malli më djeg, si shtatë kandilat,
Asgjë s´është si n´Arbëri!

Ah moj tokë, moj legjendare
Tokë e ëmbël e tokë shqiptare,
T´bij në gjunj, t´përgjërohem Ty,
A s´ma bën një varr n´Arbëri?!

Të vij e t´vdes në tokën time
T´hyj n´dhe timin me u çmallë,
Edhe i vdekur n´atë Tokë Sublime,
Do të ndjehesha unë i gjallë!

Sa shumë urime të kam derguar
Si me vargje e me sharki.
Asnjë s´më ktheve, s´paske dëgjuar?!
Për mua t´mjerin n´kurbet të zi!

Tash po e shoh se erdhi koha
Nga kjo jetë, me ikë, me shkua,
Jo nuk shkon jeta me coha,
E bën t´lutem, një varr për mua!

Të kam gjan o i shtrenjti Dhe,
Ti më rrite ku unë kam le,
Do vdisja i lumtur, në qetësi,
Në atë tokë që i thonë Arbëri.

Ma bëj varrin se jam gadi
T´vi të vdes në tokë shqiptare,
As i vdekur unë i ngrati,
s´i harroj k´to vuajtje gurbetçari!

10.04.2011
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

prej Fri 15 Mar 2013 - 9:18
kalon tek Letersia Shqiptare


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi N
Sponsored content

default Re: Te Nderuar Miq Kerkojme Ndihmë Per Krijuesin,Poetin,Rapsodin Z.Agim Gashi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi