Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Fjalët e fundit në karrigen elektrike: “Më puthni të prapmet!” Empty Fjalët e fundit në karrigen elektrike: “Më puthni të prapmet!”

Fri 18 Jan 2013 - 3:34
Fjalët e fundit në karrigen elektrike: “Më puthni të prapmet!” I-burgos-267x300Robert Gleason Jr., një i dënuar me vdekje në SHBA, nuk shprehu asnjë ndenjë pendese deri në momentin kur u ekzekutua pasditen e së mërkurës. Gleason ishte dënuar për një vrasje në vitin 2007 por ai vrau edhe një të burgosur në vitin 2009 për të përkujtuar dyvjetorin e vrasjes së tij të parë ndërsa kishte deklaruar se do të vriste sërish derisa të ekzekutohej.

Ndërsa e lidhën në karrigen elektrike ai tha vetë: “Më puthni të prapmet”. Më pas 42 vjeçarin e lidhën në karrigen elektrike në krahë, gjoks dhe kyçe, ndërkohë që ai buzëqeshte dhe shihte nga këshilltari i tij shpirtëror, që ishte ulur në zonën e dëshmitarëve. 1800 volt përshkruan trupin e tij për 30 sekonda përpara se të ulej në 250 volt për 60 sekonda dhe ky cilël u përsërit pas 5 minutash deri sa mjeku e deklaroi tëq vdekur.

Ky ishte ekzekutimi i parë në SHBA për këtë vit ndërsa në Virginia dhe nëntë shtete të tjera, të burgosurit mund të zgjedhin mes karriges elektrike dhe injeksionit./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi