Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Oficeri i ushtrisë Amerikane e pranon Islamin në Afganistan

prej Sun 20 Jan 2013 - 9:44
Message reputation : 50% (2 votes)
Oficeri i ushtrisë Amerikane e pranon Islamin në Afganistan Ekuiliber938-200x151

James Grant, një oficer i ushtrisë amerikane në Afganistan, e ka pranuar Islamin në një distrikt në lindje të provincës Kunar në Afganistan.

Oficeri nga shteti Tennessee i ShBA-ve tha se është konvertuar në Islam pasi ka lexuar libra për Islamin gjatë shtat muajve të kaluar në një kamp të koalicionit në qytet.

Grant deklaroi ‘Shahadetin’ në prani të turme të zyrtarëve afgan dhe zyrtarëve të huaj ushtarak dhe një imami të ushtrisë afgane. Ai ka ndërruar emrin në Muhammed Asif.

Grant, baba i dy fëmijëve , tha se kishte konsultuar gruan e tij para se të konvertohej. ‘’Ajo nuk e ka kundërshtuar konvertimin tim në Islam. Unë do ua sqaroj Islamin së pari familjes sime pastaj të tjerëve’’./ekuilibër/g/


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Oficeri i ushtrisë Amerikane e pranon Islamin në Afganistan J5zhxd
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Oficeri i ushtrisë Amerikane e pranon Islamin në Afganistan

prej Sun 20 Jan 2013 - 12:56
Message reputation : 0% (1 vote)
Mashallah


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi