Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Lajme shokuese vijnë nga Korea e Veriut: Ekzekutohen pasi hanë fëmijët nga uria

prej Mon 28 Jan 2013 - 13:25
Lajme shokuese vijnë nga Korea e Veriut: Ekzekutohen pasi hanë fëmijët nga uria Uria-300x191Zia e bukës ka pllakosur Korenë e Veriut dhe lajmet që vijnë nga vendi komunistë janë shokuese. Ditën e djeshme “Sunday Times” raporton për rastet e tmerrshme të kanibalizmit, duke theksuar se Korea e Veriut është goditur këtë vit edhe nga thatësira. Po ashtu zyrtarët u kanë konfiskuar atyre ushqimet, duke i shtyrë drejt akteve ekstreme.

Mësohet se një burrë i cili po vdistë nga uria është ekzekutuar pasi kishte vrarë dy fëmijët e tij për t’i ngrënë. Në një rast tjetër një person ka zier fëmijën e tij për ushqim. Mendohet se të paktën 10 mijë njerëz kanë vdekur nga uria. Koreja e Veriut është goditur nga një kriza e tmerrshme e urisë në vitet ’90, që ka sjellë vdekjen e mes 240 mijë dhe 3.5 milion njerëzve. Ndërsa nga ana tjetër Kim Jong Un, 30 vjeç, ka shpenzuar shuma të mëdha për të hedhur dy raketa muajt e fundit dhe kjo ka shtuar varfërinë në vend./alb-observer.com/


Lajme shokuese vijnë nga Korea e Veriut: Ekzekutohen pasi hanë fëmijët nga uria Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi