Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Tue 19 Feb 2013 - 20:16
Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Trendafili-300x209Thuhet se është mit, por në fakt është mëse e vërtetë, sa më shumë të bëni “të vështirën”, aq më tepër do t’ju adhurojë kandidati për të fituar… zemrën tuaj.

Sipas një kërkimi të universitetit të Sidneit perëndimor dhe të Singaporit në Australi, sa më shumë “t’i rezistosh” dashurisë së ardhshme, aq më shumë mundësi ke për të të dëshiruar më shumë. Dhe kjo ndikon që marrëdhënia juaj e ardhshme të ketë edhe kohëzgjatje dhe mos jetë thjesht një peripeci e momentit.

Gjatë punës kërkimore u regjistruan 59 karaktere të ndryshëm njerëzish dhe gjatë marrëdhënieve të tyre me partnerët e ardhshëm, nuk mungonte as indiferenca, refuzimi nëpërmjet mesazheve apo edhe “dushi skocez”.
Bëhej fjalë për 1.500 njerëz të 59 tipave të ndryshëm të cilëve iu kërkua të luanin një rol të vështirë lidhur në fushën erotike, për të studiuar sesi do reagonte çdo njeri.
Dhe rezultati doli ai që përmendëm më sipër, pra sa më “i vështirë”, aq më i dëshiruar.
Ndaj, nëse ndjeni që duhet të shfaqni ndjenjat tuaja që në takimet e para, ju sugjerojmë të prisni edhe pak, me qëllim që të rritet pasioni i tjetrit ndaj jush. Nuk e themi vetëm ne, e thotë edhe shkenca… /alb-observer.com/
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Re: Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Tue 19 Feb 2013 - 20:17
hmmmmm pastaj meben te veshtiren ti mua moj ? hahah
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Re: Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Tue 19 Feb 2013 - 20:18
qashtu qysh paskan thonen qeto po e vertetoj edhe vet hiq ma shum mos te hulumtojn expertat grrrr grrrr
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Re: Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Tue 19 Feb 2013 - 20:19
Rrushjaa shkruajti:qashtu qysh paskan thonen qeto po e vertetoj edhe vet hiq ma shum mos te hulumtojn expertat grrrr grrrr
edhe ti moj ? kkk
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Re: Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Tue 19 Feb 2013 - 20:22
Maksi shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:qashtu qysh paskan thonen qeto po e vertetoj edhe vet hiq ma shum mos te hulumtojn expertat grrrr grrrr
edhe ti moj ? kkk

po po edhe une halli jem po e die se qeshtu kam pas bo me ni far vakti Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… 1698836746 ... o vakt o vakt Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… 2585209286
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Re: Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Wed 20 Feb 2013 - 21:28
Cdo gje duhet te jete me karar, cdo veprim duhet te jete I matur sepse cdo gje e tepruar humb dhe lezetin...(mendimi im ky)
Sponsored content

Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë… Empty Re: Bëni “të vështirën” që t’ju dëshirojë më shumë…

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi