Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore

prej Fri 22 Feb 2013 - 1:49
Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Lufta%207Ju mund të dini shumë për pasojat që ka shkaktuar Lufta e Parë Botërore. Megjithatë këto janë disa fotografi të dala në dritë për shkatërrimet, për rrugët pa jetë, për rrënojat të ndërtesave të ndërtuara me elegancë ndër vite etj.

Këto pamje mund të jenë bërë gjatë një holokausti bërthamor. Qytete të bukura me ndërtesa të larta të kthyera në rrënoja. Një katedrale 700-vjeçare me vështirësi "qëndron në këmbë". Rrugëve nuk endet askush. Kjo që shihni ka ndodhur shumë më parë shpikjes së bombës atomike. Është ajo që ka lënë pas Lufta e Parë Botërore kur forcat aleate dhe ato gjermane luftuan kundër njëra-tjetrës. Kjo është që ajo pasoi. Qyteti belg Ypres, tejet i rëndësishëm nga ana strategjike, pasi Gjermania kërkonte të hynte në Francë nga veriu, ishte ai që u dëmtua më së shumti. Pas luftës, ai ishte thuajse inekzistent.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/
Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Lufat%206Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Lufta%205Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Lufat%204Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Lufta%203Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Lufta%20dy


Disa fotografi, dëshmi të Luftës së I Botërore Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi