Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Dëshmi të përdhosjes së shqipes”

prej Sun 2 Jun 2013 - 19:44
“Dëshmi të përdhosjes së shqipes” Testi%201

“Dëshmi të përdhosjes së shqipes” Testi%202
SHKUP- “ Nxënësit shqiptarë të shkollave fillore dhe të mesme i janë nënshtruar një testimi, pyetjet e të cilit cilësohen nga mediat si përdhosje të gjuhës shqipe. Në test ka pyetje pa kuptim dhe janë dhënë alternative që nuk kanë lidhje me pyetjet që shtrohen. Në vend të lumit, alternativat e përgjigjes janë vënë për liqene. Këto janë vetëm një pjesë e gabimeve të keqkonceptuara të provimit. Gjithashtu në test ka edhe ngatërresa me gjuhën sllave. Provimi është kundërshtuar nga nxënësit. Në Tetovë, Dibër, Kumanovë janë zhvilluar protesta në kundërshtim të provimit. /Portalb/

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/


“Dëshmi të përdhosjes së shqipes” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi