Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

prej Mon 6 Dec 2010 - 22:54
Keto objekte fluturuese me gjatesi prej dhjetra kilometrash, po i derjtohen Tokes dhe sipas llogarive te shkencetareve do te zbresin ne Toke ne mes te Dhjetorit.
Koincidence apo jo, kjo kohe perputhet me mbarimin e kalendarit Maya. Ky njoftim per afrimin e UFO-ve u be prej disa shkencetareve te organizates SETI, nje projekt i destinuar kerkimit te inteligjences jashtetokesore. Keta pretendojne se zbarkimi i jashtetokesoreve eshte absolutisht real, ndersa agjencia hapesinore amerikane NASA po perpiqet te fshehe kete fakt.
Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012  Images

Sipas astrofizikanit Craig Kasnov, nje seri objektesh shume te medha po afrohen drejt Tokes, nder te cilat njera ka forme cilindrike ndersa tjetra sferike. Per te konfirmuar pohimet e veta, dijetari u rekomandon te gjithe skeptikeve te kerkojne ne internet hartat hapesinore interaktive dhe te vendosin koordinatat e UFO-ve gjigante. Objekti i pare mund te zbulohet ne koordinatat 19 25 12 - 89 46 03, ndersa i dyti me forme cilindrike ne, 16 19 35 - 88 43 10 dhe i treti ne forme sferike ne, 02 26 39 - 89 43 13.

Njoftimi ngjalli reagime te ndryshme: disa konsiderojne se jashtetokesoret po vijne per te shpetuar Token nga ndonje fatkeqesi qe mund ta godase ne rast se parashikimi Maya del i vertete; te tjeret besojne se udhetaret e hapesires kane qellime agresive. "Gjalle do jemi e do shohim", shprehet Craig Kasnov, duke shtuar se te tre UFO-t mund te shihen se shpejti dhe me ane te teleskopit.

ikubal


Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

prej Mon 6 Dec 2010 - 23:02
Nuk i besoj aspak....
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

prej Thu 9 Dec 2010 - 16:15
Sinqerisht nuk e di sa duhet me i besu ketyre lajmeve ne lidhje me ufo Rolling Eyes


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

default Re: Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

prej Thu 9 Dec 2010 - 16:24
Anushe shkruajti:Keto objekte fluturuese me gjatesi prej dhjetra kilometrash, po i derjtohen Tokes dhe sipas llogarive te shkencetareve do te zbresin ne Toke ne mes te Dhjetorit.
Koincidence apo jo, kjo kohe perputhet me mbarimin e kalendarit Maya. Ky njoftim per afrimin e UFO-ve u be prej disa shkencetareve te organizates SETI, nje projekt i destinuar kerkimit te inteligjences jashtetokesore. Keta pretendojne se zbarkimi i jashtetokesoreve eshte absolutisht real, ndersa agjencia hapesinore amerikane NASA po perpiqet te fshehe kete fakt.
Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012  Images

Sipas astrofizikanit Craig Kasnov, nje seri objektesh shume te medha po afrohen drejt Tokes, nder te cilat njera ka forme cilindrike ndersa tjetra sferike. Per te konfirmuar pohimet e veta, dijetari u rekomandon te gjithe skeptikeve te kerkojne ne internet hartat hapesinore interaktive dhe te vendosin koordinatat e UFO-ve gjigante. Objekti i pare mund te zbulohet ne koordinatat 19 25 12 - 89 46 03, ndersa i dyti me forme cilindrike ne, 16 19 35 - 88 43 10 dhe i treti ne forme sferike ne, 02 26 39 - 89 43 13.

Njoftimi ngjalli reagime te ndryshme: disa konsiderojne se jashtetokesoret po vijne per te shpetuar Token nga ndonje fatkeqesi qe mund ta godase ne rast se parashikimi Maya del i vertete; te tjeret besojne se udhetaret e hapesires kane qellime agresive. "Gjalle do jemi e do shohim", shprehet Craig Kasnov, duke shtuar se te tre UFO-t mund te shihen se shpejti dhe me ane te teleskopit.

ikubal
nuk i besoj kete gjera Very Happy
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

prej Mon 28 Feb 2011 - 15:21
Sa e papame do ishte sikur te vinin verte.


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

prej Mon 28 Feb 2011 - 15:37
kjo teme po me sjell ndermend nje filem me aktorin e njohur te huaj tom kruz ku vendi ku jeton ai rrethohet nga ufo te cilet i merrnin njerezit dhe ju thithnin gjakun mendoj sjam e sigurt se spo mbaj mend as titullin e filmit...apapapa as ne endrren time me te tmerrshme sdo desha ta shikoja kete gje Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012  320249


Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Tre UFO gjigante do te ulen ne Toke ne Dhjetor 2012

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi