Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Lajm i fundit, presidenti i eurogroup: “Do vijojnë konfiskimet e depozitave bankare në gjithë Europë

prej Mon 25 Mar 2013 - 20:07
Lajm i fundit, presidenti i eurogroup: “Do vijojnë konfiskimet e depozitave bankare në gjithë Europë Euro-300x185Nuk ka të ndalur kriza ekonomike dhe “kapadifllëku” i liderëve të Europës me “urdhrat” e konfiskimit të depozitave bankare!
Pak më parë vetë Presidenti i Eurogroup, Geroun Ntaiselmploum, i prononcuar për Reuters, ka befasuar financierët dhe shtete e botës, me atë çka ai pohoi.
Edhe pse ditët e fundit situata e krizës ekonomike në Qipro, Greqi, Itali, Spanjë etj, po bëhet më dramatike, paria e eurogroup nuk ka të ndalur me masat e rrepta, ose siç dhe pohi mëngjsin e sotëm në deklaratë për shtyp kryeministri rus, Dimitry Mendvedev “kjo është një vjedhje e hapur që po bënë Europa”!

Geroun Ntaiselmploum ka deklaruar për Reuters: “Modeli që u praktikua në Qipro me konfiskimin e depozitave deri në 40%, nuk do të jetë i fundit, do të vijojnë dhe shumë vende të tjera. Vende të cilat duhet të rikorregjojnë sistemin e tyre bankar me modelin që këshillon Europa”.
Ndërkohë ministri Holandez i ekonomisë, me një deklaratë të tij, dërgoj dallgë rrëqethjeje në të gjithë Europën, duke thënë se marrëveshja e Qipros do përbëj një shembull për ristrukturime të ekonomive dhe sistemeve bankare analoge të shteteve të dobëta të Europës.
Menjëherë pas këtyre deklarimeve bursat u rrënuan nga pasiguria e madhe që ngjallën këto deklarata./alb-observer.com/


Lajm i fundit, presidenti i eurogroup: “Do vijojnë konfiskimet e depozitave bankare në gjithë Europë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi