Share
Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Olldashi: Anijet e mëdha turistike, kushte në porte

prej Sat 30 Mar 2013 - 18:00
Olldashi: Anijet e mëdha turistike, kushte në porte Navecosta-fortuna
Për herë të parë ka mbërritur sot në portin e Durrësit një nga anijet e kompanisë së kroçerave turistike, “Costa Crocere”, ndërsa ministri i Punëve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, i pranishëm në ankorimin e saj, ka bërë me dije se anijet e kësaj kompanie të njohur do të jenë edhe dy herë të tjera në portin e Sarandës.

"Ne jemi të kënaqur që kroçera të kompanive të mëdha kanë tashmë në itinerarin e tyre edhe portet e vendit tonë",- tha Olldashi, i cili u takua me komandantin e anijes, Giovanni Cosini.

Gjithashtu në fjalën e tij për media, ministri Olldashi tha se në portin e Sarandës po krijohen të gjitha kushtet për mbërritjen e anijeve të mëdha turistike dhe numri i tyre do të rritet gradualisht edhe në portin e Durrësit, ku gjatë viteve të fundit kanë mbërritur mjaft kroçera.

“Bashkëpunimi mes palëve ka mundësuar edhe sot vizitat e turistëve në qytetet e Tiranës, Beratit dhe Durrësit”,- u shpreh Olldashi.

Ndërkohë kroçera “Costa Voyager” ka sjellë sot në Durrës 761 turistë, shumica e të cilëve nga Franca.

/Shekulli Online/Përgatiti: B.M./
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi