Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë Empty Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë

Sat 4 Feb 2012 - 11:48
Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë 51033

DURRËS- Tragetet e linjave Durrës- Bari dhe anasjelltas janë nisur me vonesa prej disa orësh nga portet përkatëse. Lajmi bëhet i ditur nga kapiteneria e portit të Durrësit.

Stuhia detare dhe era e fortë me drejtim nga juglindja e ka bërë të pamundur nisjen e trageteve mbrëmjen e kaluar drejt portit të Barit. Të dy tragetet e linjës janë nisur vetëm sot në orët e para të ditës dhe e njejta situatë është raportuar edhe nga kolegët tanë italianë në portin fqinj.

Tragetet "Ionis" dhe "Riviera del conero" parashikohet të mbërrijnë në Durrës rreth orës 16.00, shtuan burimet. Ndërkaq, reshjet e shiut që nisën sot në orët e para të mëngjesit kanë bllokuar përkohësisht punën për përpunimin e anijeve tregtare në portin më të madh të vendit.

Gjatë ditës pritet që era të ketë të njejtin drejtim, nga juglindja, ndërsa temperaturat e ajrit në mesditë do të arrijnë në 8 gradë celsius. Deti i trazuar me forcë 6-7 ballë ka penguar lundrimin e anijeve të tonazhit të vogël dhe të motopeshkatoreve, përfunduan burimet e kapitenerisë.

VLORË: RESHJE TË DENDURA SHIU
Mëngjesi sot në gjirin detar të Vlorës ka nisur me reshje të dendura shiu, të cilat parashikohet të vazhdojnë gjatë gjithë ditës.
Sipas burimeve, sot era do të ketë drejtimin në kuadratin Jug-Jugperëndim, me shpejtësi nga 4-6 deri në 8-10 m/sek në afërsi të bregut të detit.
Temperaturat e ajrit do të arrijnë vlerat maksimale në 10-12 gradë celcius dhe ato minimale nga 6-8 gradë celcius.
Valëzimi në hapësirën detare brenda gjirit të Vlorës parashikohet të arrijë 2-3 ballë dhe në det të hapur 4-5 ballë.
(el.me/BalkanWeb

Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë Empty Re: Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë

Sat 4 Feb 2012 - 11:55
cte duhet ky lajm ty vlora ka do me mu myt ? se une nuk edi se shkohet nji here ne itali manej vihet ne greqi????? Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë 2585209286
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë Empty Re: Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë

Sat 4 Feb 2012 - 12:22
Furia shkruajti:cte duhet ky lajm ty vlora ka do me mu myt ? se une nuk edi se shkohet nji here ne itali manej vihet ne greqi????? Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë 2585209286


afro Po moj zemer i bije si magelani une moj afro Se kam dhe nja tre mbesa nga italia ose e bejm ndryshe vi ne greqi pastaj ikim ne itali te dy afro afro afro
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë Empty Re: Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë

Sat 4 Feb 2012 - 12:34
uuuuuuuuuuuuu sa i mecun je ti ....me u myte anej ka italia tu rrit nera shko ti me lajmero e vi une manej :N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë Empty Re: Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë

Sat 4 Feb 2012 - 13:19
Furia shkruajti:uuuuuuuuuuuuu sa i mecun je ti ....me u myte anej ka italia tu rrit nera shko ti me lajmero e vi une manej :N

Normal moj zemer vetem nuk shkoj une jo Very Happy
Sponsored content

Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë Empty Re: Det i trazuar në porte, tragetet vonesa me 7-8 orë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi