Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 15:04
Në Rijekë të Kroacisë hapet qendra islame, e cila merr titullin “Xhamia më e bukur në Europë”

Në Rijekë, më 04.05.2013, solemnisht është hapur Qendra Islame, ndërtimi i së cilës ka zgjatur më shumë se tre vjet, e ku janë investuar mbi 10 milionë euro.

Në ceremoninë e hapjes morën pjesë mbi 20.000 njerëz nga mbarë bota, në mesin e të cilëve kryebashkiaku Vojko Obersnel, presidenti kroat Ivo Josipoviç, kryetari Josip Leko, shefi i delegacionit të BE-së në Kroaci, Paul Vandoren, anëtar i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës Bakir Izetbegovic, Reis-ul- ulema i Bashkësisë Islame në Bosnje, Hussein Kavazoviç, kryetar i Bashkësisë Islame në Kroaci, muftiu Aziz Hasanović dhe të ftuarit e posaçëm ministri i vakufit të shtetit të Katarit, dr. Gajs b. Mubarek el-Kuwari dhe Hamed bin Khalifa et-Thani, emir i Katarit dhe donatori më i madh.

Qendra islame është ndërtuar në pjesën veriperëndimore të Rijekës, në afërsi të autostradës anësore. Autor i projektit ideor është Dusan Dzamonja, ndërsa idenë e tij e kanë jetësuar arkitektët Darko Vlaovic dhe Branko Vuçinoviç.

Qendra e sapohapur islame do të bëhet vend qendror i adhurimit dhe grumbullimit të 10.000 deri 12.000 qytetarëve të besimit islam, të cilët aktualisht jetojnë në Rijekë dhe rrethinë.

Gurëthemeli i kësaj Qendre islame, e cila kap një sipërfaqe prej 5.300 metra katrorë, ishte vënë më 3 tetor të vitit 2009, ndërsa ndërtimi i saj kishte filluar në mars të vitit 2010. Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Islamskicentarr_1367843710


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 15:09
ZOTI i shperbleft ata si e kan finacua ndertimin e ksaj gjamie shum te bukurMarin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 15:17
Princo shkruajti:Në Rijekë të Kroacisë hapet qendra islame, e cila merr titullin “Xhamia më e bukur në Europë”

Në Rijekë, më 04.05.2013, solemnisht është hapur Qendra Islame, ndërtimi i së cilës ka zgjatur më shumë se tre vjet, e ku janë investuar mbi 10 milionë euro.

Në ceremoninë e hapjes morën pjesë mbi 20.000 njerëz nga mbarë bota, në mesin e të cilëve kryebashkiaku Vojko Obersnel, presidenti kroat Ivo Josipoviç, kryetari Josip Leko, shefi i delegacionit të BE-së në Kroaci, Paul Vandoren, anëtar i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës Bakir Izetbegovic, Reis-ul- ulema i Bashkësisë Islame në Bosnje, Hussein Kavazoviç, kryetar i Bashkësisë Islame në Kroaci, muftiu Aziz Hasanović dhe të ftuarit e posaçëm ministri i vakufit të shtetit të Katarit, dr. Gajs b. Mubarek el-Kuwari dhe Hamed bin Khalifa et-Thani, emir i Katarit dhe donatori më i madh.

Qendra islame është ndërtuar në pjesën veriperëndimore të Rijekës, në afërsi të autostradës anësore. Autor i projektit ideor është Dusan Dzamonja, ndërsa idenë e tij e kanë jetësuar arkitektët Darko Vlaovic dhe Branko Vuçinoviç.

Qendra e sapohapur islame do të bëhet vend qendror i adhurimit dhe grumbullimit të 10.000 deri 12.000 qytetarëve të besimit islam, të cilët aktualisht jetojnë në Rijekë dhe rrethinë.

Gurëthemeli i kësaj Qendre islame, e cila kap një sipërfaqe prej 5.300 metra katrorë, ishte vënë më 3 tetor të vitit 2009, ndërsa ndërtimi i saj kishte filluar në mars të vitit 2010. Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Islamskicentarr_1367843710
me te vertete nje mrekulli .....


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 17:20
S'me pelqen,nuk duket per xhami sesa si nje monument kulturor ,shume e cuditshme arkitektura per xhami,shume moderne...


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 17:26
sa mir esht kur njerzit e pranojn ralitetin

kjo xhami esht objekt fatar ama mrekulli esht te falesh ne ket xhamiPrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 20:15
AnGeLiC shkruajti:S'me pelqen,nuk duket per xhami sesa si nje monument kulturor ,shume e cuditshme arkitektura per xhami,shume moderne...

- Nuk ke faj duket si xhamij e Islamit evropian e jo si ai i "Shqiptarve" se di pse !! shum moderne tradicionale, ekstreme radikale ku ta di une ...

"te kishin ndretuar nji fabrik apo ndonji shkoll" !!!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 22:37
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Xhamiarijeka%20(2)


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Mon 6 May 2013 - 23:53
kjo xhami esht me minare si te tjerat vetem se esht nje stil drysheAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Tue 7 May 2013 - 0:04
Princo shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:S'me pelqen,nuk duket per xhami sesa si nje monument kulturor ,shume e cuditshme arkitektura per xhami,shume moderne...

- Nuk ke faj duket si xhamij e Islamit evropian e jo si ai i "Shqiptarve" se di pse !! shum moderne tradicionale, ekstreme radikale ku ta di une ...

"te kishin ndretuar nji fabrik apo ndonji shkoll" !!!

Epo me then te drejten shume me mire do te ishte te kishin ndertuar fabrika,shkolla,cerdhe,etj te pakten kshu nuk shkonin kot ter ato pare per nje objekt luksi vetem per tu lutur brenda saj por biles ishin hapur pune te reja,ishin punesuar njerezia e kishin dale sado pak nga mjerimi perditor qe po jetojne..Te njejten gje do thesha edhe nese ish ndertuar nje kishe apo nje tempull adhurimi te nje sekti jo vetem per xhamine..Gjynah ter ajo pasuri per cka??

Tani persa i perket mendimit tim sdi pse sju pelqeu por as pres me then te drejten te pelqej mendimin tim ndokush ketu se te ishte ashtu sto shkruaja fare ne asnje teme ose do i zgjidhja mire fjalet per mos me keqkuptu ju gje e cila me le fare indiferente te jeni i sigurt..

Na qe mua sme duket per xhami ajo ndertese,dmth mire qe ka ate kolonen e gjate perpara e xheku nga aty mund te hamendesoj se behet fjale per nje xhami ndersa kshu si arkitekture ndertesa nuk me thote asgje,madje kam pare xhamia edhe me madheshtore e te bukura ne krahasim me kete qe duket me shume si nje objekt per zbukurimin e qytetit sesa si nje xhami ku mund te falen besimtaret...


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
ai cuni
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 349
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/12/2012
http://cuni@info.al

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Tue 7 May 2013 - 0:07
Message reputation : 100% (1 vote)
shume e vertete nuk duket si nje xhami.........gje qe per nje kult fetare ruajtja e identiteti eshte kryesore........


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 452229 Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 452229 Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 452229
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 13:46
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Xhamiarijeka%20(1)

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Xhamiarijeka%20(3)

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 884853a1-7c91-48f1-952d-569e8cc9a788

Xhami eshte kjo?!!!

Tema zhvendoset tek forumi "Arkitektura dhe Inxhinieria"


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 15:40
kjo xhami esht shum e bukur dhe ju lumt ati se eka projektu sepse shtepia a ZOTIT duhet me qen e veqant ama bashksia islame ne kroaci paska ba gabim se nuk eka ndertu nje shkoll po bash ket gjami shum te bukur Very HappyPrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:36
AnGeLiC shkruajti:Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Xhamiarijeka%20(1)

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Xhamiarijeka%20(3)

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 884853a1-7c91-48f1-952d-569e8cc9a788

Xhami eshte kjo?!!!

Tema zhvendoset tek forumi "Arkitektura dhe Inxhinieria"

Je ka ja cet fundin qinqerisht kjo sjellje e jotja qe e ke hudh ket tem tek arkitektuar eshte nji Loj e Pist.. por mos mendo se na nuk i kuptojm keto lojrat e tua...
-Sinqerisht nuk je aspak e drejt edi qe do te thuash se nese don ri ne forum ense jo ik dhe se forumi eshte i juaj dhe cka duash baj !! .. por Mos u trago kaq e dobet....


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. J5zhxd
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:38
Nuk qenka kaq e bukur sa thot titulli,po hajt mo Very HappyNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 1t7y1w
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:47
Message reputation : 100% (1 vote)
Princo shkruajti:

Je ka ja cet fundin qinqerisht kjo sjellje e jotja qe e ke hudh ket tem tek arkitektuar eshte nji Loj e Pist.. por mos mendo se na nuk i kuptojm keto lojrat e tua...
-Sinqerisht nuk je aspak e drejt edi qe do te thuash se nese don ri ne forum ense jo ik dhe se forumi eshte i juaj dhe cka duash baj !! .. por Mos u trago kaq e dobet....

Po a spo tregohet arkitektura e xhamise ne kete postim mo i nderuari Princo??? Spo ju kuptoj ju ku eshte ofendimi apo mos deshira ime te jeni te pranishem ne kete forum,,fundja mendoni pak se se kam aspak te veshtire po te doja tju largoja e kisha bere me kohe nuk prisja udhezime nga ju!!

Une mbeshtes mendimin e pare ky objekt ne menyren si eshte ndertuar nisur nga arkitektura vetem per xhami sme ngjan,por ky eshte mendimi im vetem dhe asgje me teper...


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:48
FALKO shkruajti:Nuk qenka kaq e bukur sa thot titulli,po hajt mo Very Happy
Zhvendosne temen tek gjerat qe nuk jan te bukura !! pasi nuk ju pelqen juve veproni njejt ashtu si ka vepruar shefja e forumit...ncncnc

Keq eshte kur njeriu e ka humbur ndjenjen e te shijuarit cfar eshte e BUKUR..!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. J5zhxd
Bleroo
Bleroo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1333
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/04/2013

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:50
Objekt i bukur por nuk me duket si Xhami!
Nese do te kishin bere dicka moderne, atehere nuk duhej te benin nje ndryshim kaq te madh


Edituar për herë të fundit nga Bleroo në Thu 9 May 2013 - 20:51, edituar 1 herë gjithsej


STOP ABORTIMIT!!!

https://www.youtube.com/watch?v=wUvPUDVRmqA

Pa mshiren ma te vogel kit trup ma shkatrrove!
At qka ma bone une kurr sta kisha bo...
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:51
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Nuk qenka kaq e bukur sa thot titulli,po hajt mo Very Happy
Zhvendosne temen tek gjerat qe nuk jan te bukura !! pasi nuk ju pelqen juve veproni njejt ashtu si ka vepruar shefja e forumit...ncncnc

Keq eshte kur njeriu e ka humbur ndjenjen e te shijuarit cfar eshte e BUKUR..!
Princo mos merr flak si pushk jevgu i nderuar..Ky esht mendimi im personal dhe mos te vij keq se mua sme pelqen dhe kaq .Menyra e titullit me foton mua sme pelqen,dicka qe esht e bukur ilustrohet me 10 foto apo info jo me 1 foto.
Qetesohu :)Një shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 1t7y1w
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:51
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Nuk qenka kaq e bukur sa thot titulli,po hajt mo Very Happy
Zhvendosne temen tek gjerat qe nuk jan te bukura !! pasi nuk ju pelqen juve veproni njejt ashtu si ka vepruar shefja e forumit...ncncnc

Keq eshte kur njeriu e ka humbur ndjenjen e te shijuarit cfar eshte e BUKUR..!

Dmth sipas jush tek arkitektura ne vendosim ato postime qe sna pelqejne apo sna shkojne per shtat?? Epo pse sthoni ti zhvendosim edhe temat fetare ne te meqe sjemi fetar dhe nuk kemi treguar ndonje simpati te vecante ndaj fese!!!


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 20:53
Un nuk kapem aspak tek feja jo AnGeLiC apo Princo por menyra e ilustrimit dhe arkitektures vetem si xhami nuk ngjan.Duket si qender tregetare apo restorant lluksoz,por xhami nuk ngjan aspak.Gjith keto lek qenkan hedhur kot (per mendimin tim)Një shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. 1t7y1w
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 21:00
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Nuk qenka kaq e bukur sa thot titulli,po hajt mo Very Happy
Zhvendosne temen tek gjerat qe nuk jan te bukura !! pasi nuk ju pelqen juve veproni njejt ashtu si ka vepruar shefja e forumit...ncncnc

Keq eshte kur njeriu e ka humbur ndjenjen e te shijuarit cfar eshte e BUKUR..!


Dmth sipas jush tek arkitektura ne vendosim ato postime qe sna pelqejne apo sna shkojne per shtat?? Epo pse sthoni ti zhvendosim edhe temat fetare ne te meqe sjemi fetar dhe nuk kemi treguar ndonje simpati te vecante ndaj fese!!!

E nderuar mos u bani sikur nuk i kuptoni gjerat apo ndoshta edhe aq naiva te dukemi.. Kjo teme eshte hapur tek Aktualitet.. dhe shikoj gjitha lajmet informative se kan toptem e asja dite qe eshte ber hapja solemne e kesaj Xhamie....Nuk eshte aq e rendesishme Arkitektura e xhamis apo ajo qe ju deshironi ta mbeshteni pse nuk ju pelqen nga postimet e juaja na kemi fituar bindje qe juve asnji xhami nuk ju pelqen e jo ma KJO por edhe gjith ajo cfar ka te bej me fen ne vecanti ISLAMIN, edhe ne qoft se dota kishe zhvendos do te ishte ma mir te kishe hudhur ne forumin Islam....

Xhamit nuk hapen per tu reklamu apo per tu ju lavdruar dikujt tjeter !! Ato jan thjesht shtepi njejt si cdo shtepi tjeter sic jan Kishat senagoket etj etj Ku falenderohet Zoti. ku adhurokehet Zoti Ku lutjet behen per Paqe, harmoni, e gjitha te mirat....
Andaj nuk do me than qe nese ti nuk te konvenon apo nuk te pelqen dhe me ba cfar te deshironi ju...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 21:07
Po askush spo kapet me fene e une me arkitekturen e xhamise e kisha fjalen fillimisht por nga mos pelqimi i mendimit tim u shnderrua ne bisede fetare me pas nga vete Princo pasi mendon se e zhvendosa temen tek arkitektura per ofendim ndaj tij dhe fese konkrete edhe ska lidhje sepse tema flet per arkitekturen e xhamise dhe keshtu e pash te arsyeshme te zhvendosej aty nga forumi "Aktualiteti boteror" ku ishte hapur fillimisht nga Princo...

Princo a flet tema per xhamine me te bukur ne Europe ?? Atehere nese nuk hyn tek arkitektura kjo ku mund te hyje sipas jush pasi nuk po flet per fene por tregon ndertesen si ndertese si me te bukur ne ter Europen..A po me kuptoni cfare po them?


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 21:28
Xhamine ne fjale po e shof ne foto teper po me pelqen arqitektura,një xhami per nga arqitektura ekziston edhe ne Zagreb të Kroacisë,por jo kaq e bukur si kjo ne foto ,mir se ajo xhami është ndertuar ne fillim te dekades te shekullit të kaluar.


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 21:42
AnGeLiC shkruajti:

Na qe mua sme duket per xhami ajo ndertese,dmth mire qe ka ate kolonen e gjate perpara e xheku nga aty mund te hamendesoj se behet fjale per nje xhami ndersa kshu si arkitekture ndertesa nuk me thote asgje,madje kam pare xhamia edhe me madheshtore e te bukura ne krahasim me kete qe duket me shume si nje objekt per zbukurimin e qytetit sesa si nje xhami ku mund te falen besimtaret...

Princo shkruajti:Nuk eshte aq e rendesishme Arkitektura e xhamis apo ajo qe ju deshironi ta mbeshteni pse nuk ju pelqen nga postimet e juaja na kemi fituar bindje qe juve asnji xhami nuk ju pelqen e jo ma KJO por edhe gjith ajo cfar ka te bej me fen ne vecanti ISLAMIN

Princo me duket se nxitoheni pak dhe nuk lexoni mire ate qe kam then e me siper,,,une shkruaj ate qe mendoj problemi juaj se si i kuptoni shkrimet e mia apo mua si person!!!


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 22:12
une si zakonisht jam i drejperdrejt kjo e zoja shpis esht kunder fes islame ska dilema ksaj i pengo xhamija dhe mnyra e si besimtart musliman i luten ZOTIT une kam shkrua ne nje postim a edin anna se ne forum ika 80% antart besimtar musliman dhe ajo i ofendon keta besimtar kur thot feja islame esht e mrapameturAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 22:36
Kushtrimi4 shkruajti: une si zakonisht jam i drejperdrejt kjo e zoja shpis esht kunder fes islame ska dilema ksaj i pengo xhamija dhe mnyra e si besimtart musliman i luten ZOTIT une kam shkrua ne nje postim a edin anna se ne forum ika 80% antart besimtar musliman dhe ajo i ofendon keta besimtar kur thot feja islame esht e mrapametur

E pse qenkam kunder Muslimaneve une apo sepse jam e sinqerte e them ate qe mendoj sic e mendoj edhe pse skish ndonje ofendim ketu thjeshte thash mendimin tim rreth arkitektures se xhamise ne kete rast qe vetem per xhami sme duket mua...

Pastaj se mohoj as e kam mohuar ndonjehere qe jam kunder Islamisteve radiakal,fondementaliste e cka u thone,muslimanet e Shqiperise kane ritet e tyre fetare dhe traditat e tyre qe dallojne shume nga kultura Arabe etj me rradhe ...ne e therrasim zotin ZOT e jo Allah sic e thoni juve...


Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

prej Thu 9 May 2013 - 23:08
ti oj anna me doren tone e ke shkrua feja islame esht e mrapametur a esht dhe kjo fjali e jotja e dikuj nga besimtart misliman MerziturSponsored content

default Re: Hapet Xhamia me e Bukur ne Evrop..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi