Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdes vajza e dhunuar katervjecare Empty Vdes vajza e dhunuar katervjecare

Mon 6 May 2013 - 23:32
Vdes vajza e dhunuar katervjecare Vdes_vajza_e_dhunuar_katervjecare_429776Vajza e vogël indiane ka vdekur në spital, gati dy javë pasi ishte dhunuar në një fermë derisa nuk e kishte humbur vetëdijen.

Nga shteti qendror indian Madhya Pradesh, më 20 prill vajza ishte transportuar me aeroplan për në spitalin e qytetit Nagpur, ku edhe vdiq të hënën mbrëma, njoftuan të martën zyrtarët e këtij spitali.

"Ajo vdiq të hënën mbrëma, nga një sulm në zemër. Ne i ndërmorëm të gjitha masat e nevojshme, por gjendja e saj u përkeqësua papritmas dje... Asaj i ra shtypja, dhe nuk reagoi më fare në ilaçe”, i tha agjencisë AFP përfaqësuesi i spitalit P.A. Sriram.

Më 18 prill,në qytetin indian Gansur, vajzën e vogël e kishin gjetur pa vetëdije prindërit e saj, vetëm një ditë pasi ishte dhunuar nga 35-vjeçari Firoz Khan, i cili pastaj e kishte hedhur atë në një fermë. 4-vjeçarja ishte dërguar menjëherë në spitalin lokal, prej nga dy ditë më vonë ishte transferuar për në qytetin Nagpur, të shtetit Maharashtra.

Ky është rasti i fundit në serinë e sulmeve seksuale që shkaktuan zemërimin e opinionit publik në Indi. vetëm dy javë më parë, një vajzë pesëvjeçare ishte dhunuar nga dy meshkuj, në një ndërtesë banimi të lagjes Gandhi Nagar, në pjesën lindore të New Delhit.Nga Express
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi