Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Gratë humbasin vetëvlersimin kur punojnë me burra  Empty Gratë humbasin vetëvlersimin kur punojnë me burra

Fri 10 May 2013 - 1:31
Gratë humbasin vetëvlersimin kur punojnë me burra  Office
Kur punojnë në një skuadër të përbërë më së shumti prej burrave,gratë kanë vështirësi të zhvillojnë mardhënie barazie si dhe kanë tendencë të mos vlersojnë veten personalisht,gjë që nuk ndodh nëse punojnë në një skuadër të përbërë me femra.
Rezultati vjen nga studimi i Universitetit të Massachusetts në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas,eksperimentëve të studiuesve ka rezultuar se gratë që kanë punuar me burra kanë treguar se i japin më pak vlerë ideve të tyre,duke i dhënë përparësi atyre ideve të meshkujve,gjë e cila nuk është e vërtetuar kur gratë punojnë në një skuadër të së njëjtës gjini.
“Më shumë mundësi në një kontekst të tillë verifikohet një mekanziëm gjatë të cilit gratë kanë tendencë të mos shfaqen të mos shfaqen si profesioniste por të shpalosin më tepër anën e tyre femërore”,ka shpjeguar doktoresha Paola Vinciguerra,thekson “NOA”.
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

Gratë humbasin vetëvlersimin kur punojnë me burra  Empty Re: Gratë humbasin vetëvlersimin kur punojnë me burra

Fri 10 May 2013 - 1:34
Vetbesimi ne kete rast dhe si teresi paraqet nje pasqyr te veprimeve te individit ,lufta me te eshte e kote.
Ne si individ duhet perpunuar cilesin e vetbesimit tone dhe duhet pjekur kushtet e mbrendshme te kesaj vetie psiko-sociale.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi