Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Harta e popujve më racistë. Mund të suprizoheni! Empty Harta e popujve më racistë. Mund të suprizoheni!

Mon 20 May 2013 - 13:43
Harta e popujve më racistë. Mund të suprizoheni! Harta%20e%20recizmit
Britania është vendi më tolerant sa i përket racave të ndryshme në të gjithë planetin. Kështu është zbuluar nga një sondazh i shtrirë në 80 vende.

Studimi statistikor ka zbuluar se 3 vendet perëndimore mbajnë qëndrim më tolerant ndaj racave të tjera, ndërsa shtetet në zhvillim si, Bangladeshi, India, Jordania janë më pak tolerante. Pas Britanisë së Madhe vjen Kanadaja dhe Australia. Franca renditet tek vendet më raciste të perëndimit. Ajo është përkrah Bullgarisë, Marokos, Mali etj. /The Washington Post/

Shtetet më pak tolerante/njerëzit nuk duan të kenë në lagje një person të një race tjetër:

40% -India, Jordania, Bangladeshi, Hong Kong-u;

30 - 39.9% -Egjipti, Arabia Saudite, Irani, Vietnami, Indonezia, Koreja e Veriut;

20 - 39.9% -Franca, Turqia, Bullgaria, Algjeria, Moroko, Mali, Zambia, Tajlanda, Malajzia dhe Ishujt Filipine;


Shtetet me tolerancë më të madhe:

0 to 4.9% -Britania, SHBA-të, Kanadaja, Brazili, Argjentina, Kolombia, Guatemala, Suedia, Norvegjia, Lituania, Australia, Zelanda e Re;

5 - 9.9% -Kili, Peru, Meksika, Spanja, Gjermania, Belgjika, Bjellorusia, Kroacia, Japonia, Pakistani, Afrika e Veriut;

10 - 14.9% - Finlanda, Polania, Ukraina, Italia, Greqia, Republika Çeke, Sllovakia;

15 - 19.9% -Venezuela, Hungaria, Serbia, Romania, Maqedonia, Etiopia, Uganda, Tanzania, Zimbave, Rusia, Kina;


/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi