Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mediat italiane, Papa Françesku kryen ekzorcizëm ndaj fëmijëve

prej Thu 23 May 2013 - 14:03
Mediat italiane, Papa Françesku kryen ekzorcizëm ndaj fëmijëve 167-300x213Një filmim i Papa Françesku ka bërë që mediat italiane te komentojnë atë si ekzorcizëm. Mometet janë xhiruar kur Papa Françesku ka qënë në sheshin “Shën Pjetër” për të takuar disa fëmjë në karrige me rrota. Ai u ndal pak më gjatë te njëri prej tyre, kur prifti që shoqëronte djalin i tha diçka në vesh Atit të Shenjtë të katolikëve dhe në këto momente kamrat kanë fiksuar ndryshimin në fytyrës së Papës.

Disa ekspertë të ekzorcizmit ishin shprehur se Françesku kishte kryer ekzorcizëm, ose kishte bërë një lutje për të liruar njeriun nga djalli. Ndërsa një zëdhënës tha se “Qëllimi i Papës nuk ishte të kryente ekzorcizëm. Por, siç bën shpesh për të sëmurët apo ata që vuajnë, ai lutet për ta”./alb-observer.com/


Mediat italiane, Papa Françesku kryen ekzorcizëm ndaj fëmijëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi