Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Papa Françesku: Kush jam unë për të gjykuar homoseksualët?

prej Mon 29 Jul 2013 - 22:22
Papa Françesku: Kush jam unë për të gjykuar homoseksualët? Papa-francesco-americaniPapa Françesku ka shokuar të gjithë me deklaratën e sotme, teksa ka kërkuar që grupet e margjinalizuara të integrohen në shoqëri. Ai foli për homoseksualët, teksa u kthye nga vizita e tij në Brazil.

Ai tha se qëndrimi i Kishës Katolike ndaj homoseksualëve ka qenë mëkat, ndërsa orientimi homoseksual për Papën nuk përbën një gjë të tillë.

“Nëse një homoseksual kërkon zotin dhe pranon vullnetin e tij, atëherë përse duhet ta gjykoj unë?”, tha Papa. Ai gjithashtu, ngriti zërin për një pjesëmarrje më të madhe të grave në Kishën Katolike. Papa mbërriti ditën e sotme në Romë pas vizitës disaditore në Brazil.

/Shekulli Online/Përgartiti: E.D/


Papa Françesku: Kush jam unë për të gjykuar homoseksualët? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi