Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mbytet pasi u nis me not drejt Korfuzit për shkak të varfërisë Empty Mbytet pasi u nis me not drejt Korfuzit për shkak të varfërisë

Mon 3 Jun 2013 - 12:15
Mbytet pasi u nis me not drejt Korfuzit për shkak të varfërisë: “M’i puth fëmijët dhe u thuaj se babi i do shumë”
Mbytet pasi u nis me not drejt Korfuzit për shkak të varfërisë Ksamil-island2-300x200Gjendja e vështirë ekonomike dhe pamundësia për të shkuar në Greqi me pashaportë biometrike si shumë shqiptarë të tjerë, e kanë detyruar 41- vjeçarin Viktor Çuni të nisej me not drejt Korfuzit. Ai e ka ndërrmarrë aventurën me datën 31 maj nga Ksamili por rrymat detare kanë qenë të forta, ç’ka ka sjellë edhe mbytjen e tij ndërsa trupi i pajetë doli në plazhin e Durrësit.
“Do shkoj me not në Korfuz o gjallë, o vdekur, unë pa punë nuk mundem të rri në Shqipëri. Jam në Ksamil, dokumentet i kam me vete. M’i puth fëmijët dhe u thuaj se babi i do shumë. Do të kaloj me not deri në Korfuz dhe do t’u dërgoj para sa më shpejt të jetë e mundur”, kanë qenë fjalët e tij të fundit të tij përpara se të nisej.

41- vjeçari ishte i vetmi person që sillte të ardhura në familje për dy fëmijët, bashkëshorten dhe dy prindërit por së fundmi kishte ngelur pa punë./alb-observer.com/
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Mbytet pasi u nis me not drejt Korfuzit për shkak të varfërisë Empty Re: Mbytet pasi u nis me not drejt Korfuzit për shkak të varfërisë

Mon 3 Jun 2013 - 12:17
Njer shqiptaret per shtetin qe kane, spo din cfar te bejne vetem e vetem per te mbajtur famljen me buke. iu preft shpirti ne paqe
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi