Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Si të mbetemi të dashuruar deri në fund të jetës? Empty Si të mbetemi të dashuruar deri në fund të jetës?

Mon 24 Jun 2013 - 18:11
Si të mbetemi të dashuruar deri në fund të jetës? Couple-in-love-008
Pasi që kanë analizuar rezultatet e 35 studimeve të ndryshme, të bëra në më shumë se 12.000 njerëz, shkencëtarët thonë se kanë identifikuar pesë gjërat më të rëndësishme për një martesë të lumtur dhe të qëndrueshme.

Komunikimi
Është e nevojshme që të komunikoni haptazi rreth të gjitha temave, meqë kështu gjithmonë zbuloni diçka të re rreth partnerit dhe vetes tuaj.

Qasja pozitive
Çdo problemi duhet t’i qaseni pozitivisht. Kjo metodë vetëm sa mund të ndikojë në afrimin e partnerëve.

Mos ngurroni të thoni “Të dua”
Nuk është e tepërt që më shpesh t’ia thoni partnerit këto fjalë, meqë me këtë sjellje, ndikoni edhe që qëndrimi i partnerit ndaj jush dhe lidhjes tuaj të jetë pozitiv.

Ngjarjet e përbashkëta
Planifikoni ngjarje të përbashkëta, meqë kështu rrisni gjasat që të vazhdoni të jetoni bashkë.

Ndarja e punëve të shtëpisë
Kjo është një mënyrë që, në aspektin afatgjatë, sjell harmoni.
Çdo çift duhet ta ketë mënyrën e vet të ndarjes së punëve, ku më së shumti rëndësi ka që vendimet të merren bashkërisht.shqipmedia.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi