Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femra e kthyer në mashkull i jep fund jetës Empty Femra e kthyer në mashkull i jep fund jetës

Wed 2 Oct 2013 - 20:27
Pas dështimit të operacionit për të ndryshuar gjininë, 44-vjeçari/-ja Nathan Verhelst, vendosi t’i japë fund jetës së tij/saj. Pak kohë më parë, Verhelst kishte bërë një operacion për të ndryshuar seksin, nga femër në mashkull, por si duket rezultatet e operacionit nuk ishin ato që ajo priste.“Gjoksi nuk ishte ai që unë prisja dhe penisi kishte simptomat e refuzimit. Unë nuk dua të jem një mostër”,- është shprehur Verhelst para se të vdiste.

44-vjeçarja belge kishte qenë e vetmja vajzë në një familje me 3 djem, dhe kishte qenë gjithmonë vajza që nuk e donte askush. Traumat psikologjike të fëmijërisë së saj e bënë atë që t’i nënshtrohej një sërë operacionesh, duke u kthyer kështu në mashkull.
Femra e kthyer në mashkull i jep fund jetës Article-2440086-186F4FE700000578-969_634x419
Terapinë e parë të hormoneve ajo e mori në vitin 2009, ndërsa në 2012-ën i’u nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale. Pas operacionit ajo ishte kthyer në një mostër mashkull.

Pas operacionit, Verhelst tashmë mashkull, vendosi që t’i injektohej ilaçi vdekjeprurës, i cili në shtetin Belg është i lejuar me ligj.

Injektimi i ilaçit u bë nga doktori Wim Disntenmals, i njëjti doktor që kreu dhe vdekjen e dy binjakëve para një muaji.

/Shekulli Online/ E.B./
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Femra e kthyer në mashkull i jep fund jetës Empty Re: Femra e kthyer në mashkull i jep fund jetës

Thu 3 Oct 2013 - 16:18
Ehh sa vujn njerzit per mend,me dashte Perendia e kish fal ''mashkull'',e jo ''femer''!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi