Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Pandeli Majko: “Ndjejë detyrimin t’ju falënderoj publikisht”

prej Wed 26 Jun 2013 - 15:52
Pandeli Majko: “Ndjejë detyrimin t’ju falënderoj publikisht” Thumb_250x150Pandeli Majko, një nga figurat më të shquara dhe të respektuara të politikës shqiptare, pas fitores së tronditëse ndaj të djathtës, falënderon mbështetësit e tij.

Këshut, Majko i ndjerë i mallëngjyer nga pjesëmarrja e madhe dhe votat e futuara nga simpatizantët e PS-së dhe atyre të “padukshmit” siç i quan ai:

“Një falënderim njerëzor tani që u mbyll edhe kutia e fundit në Njësinë Bashkiake nr 5. Me një ekip të mrekullueshëm njerëzish dhe militantësh që bënë të mundur diferencën që trokiti tek shifra e 10 000 votave diference nga kundërshtaret tanë. Kjo ishte një fushate e njerëzve me shprese dhe ëndrra për të nesërmen. Dua që kjo ditë të zgjatet sa më shumë dhe të kem kohë tu them të gjithëve faleminderit. Nga Selita, "Komuna e Parisit", "Irfan Tomini" "Kodra e Diellit" "Vasil Shanto" etj... ju faleminderit në çdo detaj. Pa ju asgjë nuk do të ndodhte. Leta, Afrimi, Blerina, Fredi... dhe gjithë shtabit elektoral te "5"-ës...Faleminderit të gjithë kryetarëve të organizatave të PS-së. Faleminderit ty socialist dhe socialiste e "padukshme" që punove pa u lodhur për këtë fitore. FALEMINDERIT MIQ!. Djemve dhe vajzave të Fressh-it ju detyrohem një falënderim të veçante. U bëmë pjese e jetës së njeri-tjetrit duke krijuar një ngjarje kaq të veçantë sa FITORJA e 23 qershorit. Fituam "bastin" tonë me historinë. Të heshtim pak dhe të presim që historia të ndodhe edhe falë jush miq të njësisë "5"... Ne e bëmë pjesën tonë. Ju të gjithë më shumë se unë. Ju jam mirënjohës.”/alb-observer.com/


Pandeli Majko: “Ndjejë detyrimin t’ju falënderoj publikisht” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Pandeli Majko: “Ndjejë detyrimin t’ju falënderoj publikisht”

prej Wed 26 Jun 2013 - 15:54
Deputeti me i mre i vendit tone... e kam takuar personalisht nuk ka te dyte si Pandeli Majko.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi