Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Berisha jep porositë e fundit

prej Thu 27 Jun 2013 - 14:30
Berisha jep porositë e fundit Thumb_250x150“Fushata elektorale, dihet tani, zgjedhjet përfunduar. Detyra jonë është që deri ditën që parlamenti të votojë kabinetin e ri dhe të betohet tek presidenti, qeveria dhe administrata duhet te funksionojnë me të gjitha kapacitet dhe gjiro te plota.

Administrata e këtij vendi është një pasuri e madhe kombëtare dhe duhet te tregojë veten të funksionojë me kapacitet te plote dhe përkushtim të madh gjer ditën që ne e dorëzojmë.

Ditën që ne e dorëzojmë i takon qeverisë tjetër të përcaktojë rrugën e mobilizimin dhe organizmit. Jeni të lutur, këtë mesazh që kam për punonjësit e administratës, duke i falënderuar për punën e bërë, duhet t’ia përcillni.

Ne qëndrojmë me projektin deri ditën e fundit. Ditën e fundit vjen një drejtim i ri, që përcakton rregullat dhe standardet”.

Kështu është shprehur sot kryeministr Berisha teksa ka zhvilluar takimin me kabinetin qeveritarë.

Berisha një ditë pasi pranoi verdiktin e zgjedhjeve dhe komunikoi zyrtarisht dorëheqjen nga cdo funksion i PD, mbodhi mesditën e sotme kabinetin qeveritar, ku kryefjalë ishte projekti TAP dhe kërkesa që ai i ka bërë sot përfaqësuesve të konsorciumit “Shah Deniz 2”, për përfshirjen e Kosovës në projekt. /alb-observer.com/


Berisha jep porositë e fundit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Berisha jep porositë e fundit

prej Thu 27 Jun 2013 - 15:51
ushttttttttttt


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Berisha jep porositë e fundit 5l3r52
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi