Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ushqimi i tepërt i foshnjeve me gji rrit mundësitë për diabetit

prej Thu 11 Jul 2013 - 10:19
Ushqimi i tepërt i foshnjeve me gji rrit mundësitë për diabetit Thumb_250x150Është shumë e rëndësishme që foshnja juaj të ushqehet me qumësh gjiri por edhe kjo ka efektet e veta.

Sipas studiusve thuhet se nëse një fëmijë ëshqehet më shumë se sa duhet me qumësh gjiri atëherë ai kur të rritet rrezikon të bëhet me diabet.

Prandaj një foshnje duhet të rritet me gji vetëm 5-6 muajt e parë të jetës dhe më pas duhet të haj edhe ushqime të tjera.

Gjithashtu edhe mos ushqyerja me gji gjatë muajve të parë të jetës e shtonë akoma më shumë këtë sëmundje./alb-observer.com/


Ushqimi i tepërt i foshnjeve me gji rrit mundësitë për diabetit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi