Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto)

prej Fri 26 Jul 2013 - 16:10
Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 1
Eshtë e vështirë për perëndimorët që të marrin informacione të dorës së parë nga Irani, por këto fotografi tregojnë shumë për atë që ndodh pas mureve të shtëpisë, së shumë të rinjve iranianë. Fotografitë i përkasin përditshmërisë së këtyre të rinjve. Kultura iraniane është e dominuar nga retorika agresive e Presidentit në ikje, Ahmedinejad dhe përplasjet e tij për armët bërthamore. Kufizimet janë më të forta për gratë, të cilat privohen nga shumë të drejta. Në çdo vend publik ata duhet të mbulojnë kokën me shami, dhe veshje të cilat u arrijnë deri tek gjuri.24ne7.
Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 10

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 11

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 12

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 13

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 14

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 15

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 2

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 3

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 4

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 5

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 6

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 7

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 8

Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) 9


Jeta brenda mureve të shtëpisë e të rinjve iranianë! (foto) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi