Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Të qetë për natën e festës

prej Thu 30 Dec 2010 - 20:11
Nata e festës së Vitit të Ri nuk do të jetë e tillë për policinë. Në kryeqytet, veç policisë rrugore, sipas një plani të posaçëm, do të angazhohen edhe struktura të tjera të policisë së shtetit.
Objekt i veçantë vëzhgimi këtë vit do të jenë apartamentet e lëna vetëm, pasi shumë familjarë kanë shkuar tek të afërmit e tyre jashtë vendit.

“Janë marrë masa për t’u mbuluar me shërbime të policisë edhe banesat apo ambjentet që do boshatisen për arsyen e liberalizimit të vizave. Kjo do të bëhet me një monitorim të vazhdueshëm në bazë lagjeje dhe zone jo vetëm në qendër, por edhe periferinë e qytetit”, është shprehur shefi i patrullave të përgjithshme, Bedri Hasani.

“Shërbimet do të jenë të përqëndruara në sheshin ‘Nën Tereza’, në bulevardin ‘Dëshmorët e kombit’, në sheshin ‘Skënderbej’ dhe në bashkitë dhe minibashkitë”, shtoi Hasani.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi