Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur

prej Fri 9 Aug 2013 - 13:26
Message reputation : 100% (1 vote)
TIRANE-Nuk është vetëm dëshira për punën që bën, por profesioni nuk vjen vetëm si pasojë e studimeve, dëshirës, mundësive. Mesa duket ka një statistikë që na dëshmon sesi të gjejmë profesionin e duhur në jetë dhe kjo varet dhe nga muaji në të cilin kemi lindur. Kështu të paktën bën të ditur një statistikë e Zyrës Kombëtare të Statistikave në Britani. Muaji në të cilin ke lindur tregon sipas studimit më shumë se kaq, dhe sa do të jetosh, sa i gjatë do bëhesh, cfarë njeriu do të jesh nga shëndeti mendor.
Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur 33lgjs7
Kjo nuk është si puna e horoskopit as më shumë si ndërhyrje e stinëve, thotë Russell Foster, ekspert i neuroshkencës në Oksford.
“Duke absurde që muaji në të cilin kemi lindur të ndërhyjë në jetët tona, të përcaktojë sesa gjatë do të jetosh, sa i mirë do të jesh në shkollë, sa i gjatë do bëhesh në fizik, apo se nga cilat sëmundje do të prekeni”, tha Foster.

Por, studimi e ka nxjerrë një rezultat dhe nëse vlen apo jo kjo teori, ju mund ta vërtetoni vetë.
Ja ku janë disa përcaktime sipas 12 muajve të vitit, citon Libero.it duke iu referuar statistikave.

Janari-Mjek ose përmbarues
Shkurti-Artist ose dicka që lidhet me trafikun rrugor
Mars-Pilot ose muzikantë
Prill-Diktator
Maj-Politikan
Qershor-Fitues të cmimit Nobel
Korrik-Murator, shofer, trenist ose artist
Gusht-Murator ose president i SHBA-ve
Shtator-Atlet dhe fizikantë
Tetor-Njëqindvjecarë ose njerëz që jetoni gjatë
Nëntor-Serial-killer ose skizofrenë
Dhjetor-Dentistë
/BalkanWebNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur 1t7y1w
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Profesioni varet nga muaji kur ke lindur

prej Fri 9 Aug 2013 - 17:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur Muajt-285x300
Nuk është vetëm dëshira për punën që bën, por profesioni nuk vjen vetëm si pasojë e studimeve, dëshirës, mundësive. Mesa duket ka një statistikë që na dëshmon sesi të gjejmë profesionin e duhur në jetë dhe kjo varet dhe nga muaji në të cilin kemi lindur. Kështu të paktën bën të ditur një statistikë e Zyrës Kombëtare të Statistikave në Britani. Muaji në të cilin ke lindur tregon sipas studimit më shumë se kaq, dhe sa do të jetosh, sa i gjatë do bëhesh, cfarë njeriu do të jesh nga shëndeti mendor. Kjo nuk është si puna e horoskopit as më shumë si ndërhyrje e stinëve, thotë Russell Foster, ekspert i neuroshkencës në Oksford. “Duke absurde që muaji në të cilin kemi lindur të ndërhyjë në jetët tona, të përcaktojë sesa gjatë do të jetosh, sa i mirë do të jesh në shkollë, sa i gjatë do bëhesh në fizik, apo se nga cilat sëmundje do të prekeni”, tha Foster. Por, studimi e ka nxjerrë një rezultat dhe nëse vlen apo jo kjo teori, ju mund ta vërtetoni vetë. Ja ku janë disa përcaktime sipas 12 muajve të vitit, citon Libero.it duke iu referuar statistikave.
Janari- Mjek ose përmbarues
Shkurti- Artist
Mars- Pilot ose muzikantë
Prill- Diktator
Maj- Politikan
Qershor- Fitues të cmimit Nobel
Korrik- Murator, shofer, trenist
Gusht- President
Shtator- Atlet dhe fizikantë
Tetor- gazetarë ose profesine zyre
Nëntor- Serial-killer ose skizofrenë
Dhjetor- Dentistë

gazetarepublika.


Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur

prej Fri 9 Aug 2013 - 18:00
Lol..Sa po m'pelqen zanati jem; edhe e kam dit se jam e prere taman per at pune po tani po i hy me seriozisht meqe dhe ktu mu vertetua grrrr grrrr grrrr 


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur

prej Fri 9 Aug 2013 - 18:06
Temat u bashkuan:

"Profesioni varet nga muaji kur ke lindur"
me
"Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur"


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur Bar_glitter_crown_bar
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur

prej Mon 12 Aug 2013 - 22:06
politikane


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur Image
Sponsored content

default Re: Cfarë do bëhesh në jetë? Varet nga muaji kur ke lindur

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi