Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Ura e Moisiut” në Holandë

prej Sun 11 Aug 2013 - 14:16
“Ura e Moisiut” në Holandë Largea_ura-moisiut11375827985“Ura e Moisiut” u lejon vizitorëve që të shohin nga afër një kështjellë të shekullit të 17-të në Halsteren, në Holandë.

Sic mund të kuptohet edhe nga emri me të cilin është pagëzuar, kjo urë nuk ngjason aspak me urat tradicionale; ajo është e vendosur nën nivelin e ujit.

Ndërtimi i saj është një projekt i “RO & AD Architects” që vendosën të çajnë ujin në mes për të shmangur vështirësitë teknike dhe dëmtimet e zonave historike që mund të ndodhnin nëse do vendosej për një urë tradicionale.

Tjetër risi është se për ndërtimin e urës është përdorur një lloj druri që në nivelin e ujit thuajse është i padukshëm..botasot
“Ura e Moisiut” në Holandë Ura%20moisiut


“Ura e Moisiut” në Holandë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi