Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Si ta shmangni një lidhje kontrolluese? Empty Si ta shmangni një lidhje kontrolluese?

Fri 16 Aug 2013 - 14:22
Si ta shmangni një lidhje kontrolluese? 46xx3558Për shumë persona, sjellja kontrolluese nuk është diçka që ata e bëjnë me qëllim, është thjesht pjesë e personalitetit të tyre,

Por si ndikon kjo në lidhjen tuaj?

Bisedoni me partnerin!

Kur partneri juaj ju thotë të mos bëni diçka, mos e pranoni në mënyrë të thjeshtë. Në vend të kësaj, pyeteni atë me qetësi për arsyen pse jua kërkon një gjë të tillë. Duke biseduar me partnerin, ju mund ta kuptoni atë më mirë.



Mbrojeni qëndrimin tuaj!

Sa më shumë që bëheni e varur nga partneri, aq më shumë do të kontrolloheni nga ai. Mundohuni të arrini edhe vetë diçka në mënyrë që të jeni krenare për arritjet tuaja dhe të mos keni nevojë të ndiheni e përmbushur vetëm kur jeni me të. Në këtë mënyrë edhe ai do të ketë më shumë respekt për ju.

Respektojeni atë!

Meshkujt duan respekt, femrat dashuri. Nëse ai ndihet sikur ju nuk e respektoni sa duhet, ai do të mundohet t’ju kontrollojë për ta arritur këtë respekt. Në të njëjtën kohë, nëse ju e trajtoni atë me respekt dhe e bëni të ndihet i dashur, ai do të fillojë ta humbë këtë lloj sjelljeje kontrolluese.shqipmedia.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi