Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default SHBA, arrestohen 7 shqiptarë për gjobvënie nëpërmjet kredive

prej Mon 2 Sep 2013 - 12:29
SHBA - Kredi dhe kërcënime për klientët e lokaleve të tyre - kjo ka qenë mënyra e përfitimit të mijëra dollarëve në Filadelfia të Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga një bansdë gjobvënësish.

FBI-ja ka mundur të shkatërrojë bandën e gjobvënieve dhe të arrestojë nëntë anëtarët e saj, ku shtatë prej tyre janë shqiptarë.

Ata quhen: Ylli Gjeli, i njohur si Uilli; Fatmir Mustafaraj; Gëzim Asllani; Rezart Telushi; Eneo Jahaj; Ardit Pone; Erion Murataj dhe George Markakis e Brian Jackson.
SHBA, arrestohen 7 shqiptarë për gjobvënie nëpërmjet kredive F0t3ly
Anëtarët e bandës tashmë janë lënë në paraburgim, pas masës së sigurisë dhënë nga Gjykata Federale me akuzën e grabitjeve dhe shantazheve nëpërmjet huamarrjes.

Nga hetimet e deritanishme ka rezultuar se dy shqiptarët, Ylli Gjeli e Fatmir Mustafaraj, janë dhe drejtuesit e kësaj organizate kriminale, e cila ka lulëzuar për më tepër se një dekadë.

Në akt-akuzën prej 84 faqesh është shpjeguar dhe mënyra e funksionimit të bandës, që me anë të basteve arrinte në shuma deri në 800 000 dollarë, të cilat, nëse nuk iu paguheshin në kohën e caktuar dhe me interesa, kthehej në një tmerr për klientët. Atyre iu kërcënohej familja e deri dhe eliminime fizike.

Për të kryer veprimtarinë e tyre kriminale banda e drejtuar nga Gjeli dhe Mustafaraj përdorte bodrumin e “Lion Bar & Grill”. Tashmë ata rrezikojnë deri në 20 vjet burg.
/ShqiptarjaNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

SHBA, arrestohen 7 shqiptarë për gjobvënie nëpërmjet kredive 1t7y1w
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: SHBA, arrestohen 7 shqiptarë për gjobvënie nëpërmjet kredive

prej Mon 2 Sep 2013 - 15:50
Edhe në SHBA shqiptarët prblematik!


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi