Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbulohet shpella më e madhe në botë

prej Mon 9 Sep 2013 - 23:09
Zbulohet shpella më e madhe në botë O-111516683-570Shpella “Son Doong” në Vietnam është shpella më e madhe në botë.

Ajo është 8.8 kilometra e gjatë dhe brenda saj ka xhungël dhe lumë.

Brenda saj mund të futet një kullë 40 kate e lartë por askush nuk dinte për ekzistencën e saj deri para pak vitesh.

Një banorë i zonës zbuloi hyrjen për në shpellë në vitin 1991, por të parët që eksploruan atë ishin disa britanikë që e vizituan në vitin 2009.

Zbuluesi i shpellës nuk mund të hynte brenda saj pasi ajo ishte me shkallë zbritëse.
Zbulohet shpella më e madhe në botë O-111516692-570

Zbulohet shpella më e madhe në botë O-111516700-570

Zbulohet shpella më e madhe në botë O-111516705-570

Zbulohet shpella më e madhe në botë O-123272268-570

Zbulohet shpella më e madhe në botë O-123272274-570

Zbulohet shpella më e madhe në botë O-123272275-570

Zbulohet shpella më e madhe në botë O-94503762-570Zbulohet shpella më e madhe në botë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Zbulohet shpella më e madhe në botë

prej Tue 10 Sep 2013 - 14:37
zoti e krijoj token dhe i dha mrekulliaMbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi