Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shqiptarët që luftojnë kundër regjimit të Assadit

prej Wed 16 Oct 2013 - 23:03
Në Siri ka shqiptarë që luftojnë kundër regjimit të presidentit Bashar al Assad, por se këta shqiptarë nuk janë pjesë e rebelëve, por e grupeve radikale fundamentaliste që luftojnë për rrëzimin e presidentit Assad dhe për ngritjen e një shteti islamik.

Dëshmia vjen nga Ahmad Trad, ish–pilot i ushtrisë siriane, i cili përmes një lidhje telefonike me drejtuesit e emisionit “Wake Up” njoftoi se ai tashmë është pjesë e luftëtarëve anti-Assad të Ushtrisë për Sirinë e Lirë, që lufton në periferi të qytetit të Idlebit, transmeton “Albeu”.

Prej kohësh kanë qarkulluar në media lajme për shqiptarë që luftojnë kundër Assad në Siri. Mendohet se janë mbi 500 dhe mes tyre ka pasur edhe viktima. Por tashmë vjen dhe hipoteza konfirmimi se ata janë përfshirë në këto grupe fundamentaliste islamike të cilat mund të kenë një qëllim përfundimtar të ndryshëm nga ushtria për Sirinë e Lirë.nerashti.


Shqiptarët që luftojnë kundër regjimit të Assadit  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Shqiptarët që luftojnë kundër regjimit të Assadit

prej Fri 18 Oct 2013 - 11:10
Shuum inetrsante , ... Shqiptaret e tregojn veten se jan Trima. dhe luftetar te denje..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Shqiptarët që luftojnë kundër regjimit të Assadit  J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi