Share
Shko poshtë
Davidi
Davidi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/07/2013

GMT + 5 Hours Festimet e 101 vjetorit të Pavarësisë

prej Fri 29 Nov 2013 - 8:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Me rastin festave të Nëntorit, ashtu si çdo vit u mbajt në Katedralen e Korçës “Ngjallja” ceremonia e Dhoksologjisë së Flamurit e cila u udhëhoq nga Mitropoliti i Korçës Hirësia e Tij Joani dhe me pjesmarrjen e të gjithë klerikëve të qytetit. Në ceremoni morën pjesë Kryetari i Bashkisë së Korçës Sotiraq Filo, Prefekti i Korçës Ardit Konomi, Deputetët Gjergji Papa (PD), Ilir Pendavinji (PS) etj. Në fjalën e shkurtër të tij Hirësi Joani pasi uroi ndër të tjera tha: “Në vendin tonë shpesh herë atdhetaria është matur me masën , se sa më shumë mund të shajmë njerëzit që janë rrotull nesh, ndërsa atdhetaria e vërtetë është kur njerëzit lulëzojnë vendin e tyre...”
Urojmë dhe njëherë Gëzuar për Shumë Vjet  të bekuara nga Zoti.

Festimet e 101 vjetorit të Pavarësisë PB280017
Festimet e 101 vjetorit të Pavarësisë PB280015+copyFestimet e 101 vjetorit të Pavarësisë Attachment

Durres
Festimet e 101 vjetorit të Pavarësisë Attachment

Berat
Festimet e 101 vjetorit të Pavarësisë Attachment

Fjala e Hirësi Joanit me rastin e Dhoksologjisë së Flamurit


http://ortodoksetshqiptar.blogspot.com/2013/11/festimet-e-101-vjetorit-te-pavaresise.html
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi