Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Skulpturat më të arrira të njeriut

prej Fri 27 Dec 2013 - 23:27
Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura8Ato duken si njerëz, madje në foto është shumë e vështirë t’i dallosh nga njerëzit. Këto janë skulpturat e njohura si hiper-reale.

Këto skulptura janë ndërtuar në Londër, nga skulptori, Ron Mueck, i cili ka që në vitin 1996 që punon në këtë gjini jo shumë të njohur të skulpturës.

Ai është marre që në fëmijëri me këto punime, ku fillimisht ndërtonte skulptura plasteline për filmat e animuar për fëmijë. Metoda që ai përdor për këto skulptura mjaft interesante ka bazë baltën.

Pasi i jep trajtën dhe formën e duhur baltës, Mueck më pas e vesh atë me një lloj plasteline të veçantë, të cilën e përpunon për t’i dhënë jetë skulpturës. Kjo plastelinë përmban një përzierje të silokonit, baltës se poçeve dhe fibrave tekstile. shekulli
Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura7Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura6Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura5Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura4Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura3Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura2Skulpturat më të arrira të njeriut  Skulptura1


Skulpturat më të arrira të njeriut  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi