Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Arrestohet gruaja, mbante si skllevër 4 meshkuj

prej Sun 12 Jan 2014 - 17:09
Arrestohet gruaja, mbante si skllevër 4 meshkuj Vasilica%20Panaghita
Një grua është akuzuar se mbante si skllevër katër meshkuj, pasi ata u gjetën në kushte të mjerueshme në një dhomë të lidhur me shtëpinë e saj. Meshkujt u gjetën në shtëpinë e Vasilika Panagitas në Birmingem, Britani, ku besohet se kishin qëndruar prej të paktën një viti. Panagita, 54 vjeçe, u akuzua me katër akuza për mbajtjen e personave me dije nën skllavëri.
Arrestohet gruaja, mbante si skllevër 4 meshkuj Vasilica%20Panaghita1
Tetë persona të tjerë, katër meshkuj dhe katër femra, u arrestuan në lidhje me akuza të trafikimit të njerëzve. Panagita, e papunë, doli dje para Gjykatës së Birmingemit. Ndërsa katër meshkujt e gjetur në shtëpinë e saj po trajtohen në njësinë “Ushtria e Shpëtimit” në policinë britanike. Policia nuk ka dhënë detaje se çfarë ka ndodhur me katër meshkujt gjatë periudhës që janë mbajtur të shtëpinë e 54- vjeçares.

/Shekulli Online/ E.L./


Arrestohet gruaja, mbante si skllevër 4 meshkuj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi