Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Njihuni me "pulën nga ferri"

prej Thu 20 Mar 2014 - 22:44
Njihuni me "pulën nga ferri" Dinosaur-raptor-oviraptorsaur-fossils-birds-465821
Tre pjesë të skeletit të një dinozauri janë gërmuar nga hulumtuesit në veri dhe jug të Dakotës në SHBA.
"Me shaka e quajmë këtë gjë "pula nga ferri" dhe mendoj se kjo është fjala e duhur", tha Udhëheqësi i studimit, Matt Lamanna.

Kafsha ka një gjatësi prej 304.8 cm.

Krijesa hyn në tipin e oviraptorosaur, një grup dinozaurësh i afërt me zogjtë.gazetaexpress


Njihuni me "pulën nga ferri" Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Njihuni me "pulën nga ferri"

prej Thu 20 Mar 2014 - 22:45
hehehhehe    shum   interesante


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi