Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Japoni, tren apo një hotel luksoz?

prej Wed 9 Jul 2014 - 20:45
Japoni, tren apo një hotel luksoz? Treniluksoz
Duket sikur ndodhesh në ndonjë suitë të një hoteli me 5 yje, por në fakt është një tren. Treni i luksit është projektuar nga Ken Okuyama, dizajner që ka punuar për Pininfarina dhe ka realizuar linjën e disa makinave të Ferrarit.

Për ta vënë atë në shinat e trenit do të kujdeset kompania e linjës hekurudhore Japan Railway East.  Udhëtimi i parë është parashikuar të kryhet në vitin 2017.

Ky tren nuk do të jetë një kënaqësi për të gjithë sepse vendet në bord janë vetëm 34 dhe për 3 ditë udhëtimi çmimet e biletës nisin nga 2 mijë euro.
/ Top Channel
Japoni, tren apo një hotel luksoz? Trenilkusoz1

Japoni, tren apo një hotel luksoz? Treniluksoz2

Japoni, tren apo një hotel luksoz? Treniluksoz3

Japoni, tren apo një hotel luksoz? Treniluksoz4

Japoni, tren apo një hotel luksoz? Treniluksoz5

Japoni, tren apo një hotel luksoz? Treniluksoz6


Japoni, tren apo një hotel luksoz? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi