Share
Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Oprah Winfrey ka vetëm 2 muaj jetë

prej Mon 8 Dec 2014 - 21:57
Oprah Winfrey ka vetëm 2 muaj jetë Oprah
[size=16]Drejtueses së një prej talk-show më të ndjekur në SHBA, Oprah Winfrey i ka mbetur më pak se dy muaj jetë. Lajmin e rëndë milarderja e ka marrë në një kontroll rutinë ku është diagnostikuar me fazën e katërt të kancerit. “Kam bërë më shumë para se sa mund të shpenzoj në jetën time, por jam duke shikuar se si mund t’i shpenzoj për tre muaj 2 miliardë dollarë” - thotë Oprah duke thënë se do t’i shpenzojë gjysmën e pasurisë së saj për fansat dhe pjesën tjetër për qenin e saj dhe Steadman. Oprah duket të jetë në qef derisa thotë se “pse të jem e trishtuar kur mund të blej një vend të vogël, e ta quaj Oprah, dhe të jetoj përgjithmonë”. Disa thënie të saj që do të mbeten në kujtesë janë:
“Sa më shumë lavdëroni dhe festoni në jetën tuaj, ka më shumë do të jeni të kënaqu.
“Bëni gjëra që mendoni se nuk mund t’i bëni. Dështoni me të. Provoni prapë. Bëjneni më mirë herën e dyte. Të vetmit njerëz që kurrë nuk bien, janë ata që kurrë nuk ngriten në piedestal. Ky është momenti yt. Merre atë”.
“Aventura më e madhe që mund ta keni është të jetoni jetën e ëndrrave tuaja.”
“Më kujtohet një moment i veçantë, tek shikoja gjyshen dhe më thoshte, “ti do të kesh, do të mësosh dhe do të bësh këtë”, dhe unë duke qenë e vetëdijshme dhe e ditur se jeta ime nuk do të jetë sikur e gjyshes time”.
“Ndiq instiktin. Kjo është ajo urtësia e vërtetë e vetvetes”.
“Çfarë unë di, është se nëse punon atë që do, edhe puna do t’ju plotësojë juve, dhe do të jeni të qetë”.
“Për të gjithë prej neve suksesi ekziston sepse është dikush që t’ju prezantojë juve jashtë”.[/size]


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Oprah Winfrey ka vetëm 2 muaj jetë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi