Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT

prej Mon 19 Jan 2015 - 23:07
Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT Ramush-Haradinaj11
Parlamenti Evropian mbrëmë në një seancë solli një Rezolutë duke i bërë thirrje vendeve anëtare të BE për të armatosur Ukrainën.
“Këshilli i Evropës më 16 korrik 2014 i hoqi embargon mbi eksportet e armëve ndaj Ukrainës, kështu që nuk ka më pengesa apo kufizime ligjore për shtetet anëtare të BE-së për të dorëzuar armët në mbrojtje të Ukrainës. BE-ja duhet të gjejë një mënyrë për të ndihmuar Ukrainën për të përmirësuar aftësitë mbrojtëse të vendit dhe për të mbrojtur kufirin e saj”, thuhet në dokumentin e Parlamenti Evropian, transmeton TetovaSot.

Një zhvillim i tillë i mundshëm i situatës pothuajse me siguri do të çojë në një reagim identik të Moskës, dhe se Rusia do të fillojnë të riarmatosë Donetsk dhe  Republikën e Laganskit.
Dokumenti gjithashtu thekson se pranimi i mundshëm i Ukrainës në NATO është një pyetje që nuk ka të bëjë me Bashkimin Evropian, dhe se ajo duhet të vihet në referendum të brendshëm në Ukrainë./TetovaSot/

Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT 2704269-us-demon  Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT 20140226_russia_carri_armati  Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT 162707884-b346cc49-2bf7-4b3f-b8c1-14c8d2d33a9e  Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT 1485672137  Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT Bombardamento-di-Lugansk  Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT Sky  Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT UCRAINA


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT

prej Mon 19 Jan 2015 - 23:08
bjerini mer ketij putinit shtypjani koken


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Në prag të luftës së Tretë Botërore?:Parlamenti Evropian bëri thirrje për armatosjen e Ukrainës (FOT 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi