Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Më shumë shqiptarë se afganë e palestinezë luftojnë për ISIS-in

prej Fri 30 Jan 2015 - 3:19
Më shumë shqiptarë se afganë e palestinezë luftojnë për ISIS-in Foto-14-600x334 240 shqiptarë nga Kosova dhe Shqipëria është numri maksimal i atyre që besohet se po luftojnë për Shtetin Islamik në Siri dhe Irak.
Ky numër i publikuar nga ‘Qendra Ndërkombëtare për Studimin e Radikalizmit’nga Londra tregon që në territoret e okupuar nga organizata terroriste po luftojnë më shumë shqiptarë se shumë popuj të tjerë nga e gjithë bota,
Harta e publikuar nga ICSR tregon se ka më shumë shqiptarë se afganë, palestinezë e besa edhe më shumë se plot banorë të vendeve të perëndimit.
Sipas hartës, janë 90 banorë nga Shqipëria që thuhet se po luftojnë në territoret e pushtuara nga Shteti Islamik, ndërsa nga Kosova dyshohet se janë nga 100-150 persona.
Nga vendet e Ballkanit, vetëm Bosnia e Hercegovina dyshohet se ka më shumë nënshtetas të saj që luftojnë për organizatën terroriste, më sakt 350 persona, transmeton Indeksonline.
Nga vendet e tjera evropiane, Franca është ajo që e ka numrin më të madh të banorëve që luftojnë për ISIS-in, me 1200 nënshtetas që luftojnë në Siri dhe Irak.
Më së shumti ka nga Arabia Saudite, më saktë nga 1500-2500,dhe nga Tunizia prej të cilës besohet se deri në 3 mijë persona po luftojnë për organizatën terroriste.
http://lajmesot.net/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Më shumë shqiptarë se afganë e palestinezë luftojnë për ISIS-in 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Më shumë shqiptarë se afganë e palestinezë luftojnë për ISIS-in

prej Fri 30 Jan 2015 - 3:20
na flliqen fare mor mos u kthefshin ishalla plenaxhit


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Më shumë shqiptarë se afganë e palestinezë luftojnë për ISIS-in 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi