Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ja sa i paguan ISIS-i shqiptarët që luftojnë për të

prej Tue 10 Mar 2015 - 1:35
Ja sa i paguan ISIS-i shqiptarët që luftojnë për të Gjestvang_Kosovo22-620x413
Sekretari i Përgjithshëm i Bashkësisë Islame të Kosovës, Resul Rexhepi, ka thënë se të rinjtë dhe meshkujt e papunë në Kosovë u premtohet një rrogë mujore prej deri 30 mijë dollarë që të luftojnë për ISIS-in.

Në një intervistë për të përditshmen norvegjeze, Rexhepi thotë se situata e rënduar ekonomike në vend po kthen shumë të rinj në radikal.

“Të rinjve, meshkujve të papunë u premtohet një rrogë mujore prej 20 deri 30 dollarë që ata të udhëtojnë në Siri dhe Irak për të luftuar përkrah ISIS-it”, thotë Rexhepi.

Paga mesatare në Kosovë është 200 euro në muaj dhe vendi ka një normë papunësie të të rinjve mbi 55%.

Rexhepi ka frikë se situata e rënduar ekonomike në vend do të bëjë që shumë të rinj myslimanë të radikalizohen.
“Fatkeqësisht ata i kanë shpëlarë trurin të rinjve tanë. Ky është një turp. Heroizmi më i madh është të ndihmosh familjen dhe vendin dhe jo të bëhesh pjesë e asaj që quhet luftë e shenjtë”, thotë më tej Rexhepi.


/Shekulli Online/


Ja sa i paguan ISIS-i shqiptarët që luftojnë për të Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Ja sa i paguan ISIS-i shqiptarët që luftojnë për të

prej Wed 11 Mar 2015 - 1:29
Paradhenje i marrin, apo kush te shpetoje?
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi