Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Anonymous pikas hackerin numër një të ISIS-it

prej Mon 9 Feb 2015 - 23:09
Anonymous pikas hackerin numër një të ISIS-it Screen-Shot-2015-02-09-at-20.42.54
Nuk ndalet lufta e Anonymous ndaj ISIS. Pas mbylljes së dhjetëra faqeve të internetit dhe llogarive në rrjetet socialë, hacktivistët kanë pikasur tashmë liderin e propagandës xhihadiste. Në llogarinë e Twitterit të operacionit anti Shtetit Islamik hackerat kanë publikuar fotografi dhe informacione personalë të Majdi M., një tunizian që mendohet se jeton në Manouba dhe është udhëheqës i disa xhihadistëve.
“Ky idiot ishte paralajmëruar që të ndalte mbështetjen për ISIS, ka injoruar thirrjen dhe tani vrapon si lepur”, kanë shkruajtur në Twitter duke ofruar adresën e vendbanimit të Majdi M. si dhe numrin e tij të telefonit. Por i riu tunizian i ka sfiduar hackerët: “Vërtetë? Nuk arritët as të gjeni emailin tim? Mendoja se hackerët perëndimorë janë më të zotë, tani jam i sigurtë, jeni një grumbull plehërash”, ka shkruajtur në anglisht nga njëra prej llogarive të tij, mes tweet-eve të tjerë në arabisht.
Kështu Anonymous ka informuar Interpolin se mesazhi është pikasur të jetë shkruar që nga banesa e Majdit, në Manouba, në veri të Tunizisë. Por udhëheqësit e propagandës xhihadiste mund të ketë përdorur një sistem për triangulimin e lidhjes. Sfida mes piratëve informatikë vazhdon pa u ndalur.
bota.al


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Anonymous pikas hackerin numër një të ISIS-it 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi