Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Indi, turma bën vetëgjyqësi ndaj përdhunuesit

prej Fri 6 Mar 2015 - 22:41
Indi, turma bën vetëgjyqësi ndaj përdhunuesit 265A51A900000578-2981515-image-a-11_1425580327309-620x398-620x350Një 35-vjeçar indian i akuzuar për përdhunimin e një studenteje është masakruar sot nga një turmë njerëzish të inatosur.

Ngjarja ka ndodhur në burgun e qytetit Dimapur, në verilindje të Indisë. Turma theu dy portat kryesore të burgut dhe rrëmbeu 35-vjeçarin duke e zhveshur lakuriq dhe duke e goditur atë me gurë e shkopinj deri në vdekje.
Indi, turma bën vetëgjyqësi ndaj përdhunuesit 265A51B200000578-2981515-image-a-9_1425579183145-620x409
Sipas “The Indian Express”, turma vendosi të bëjë vetëgjyqësi pasi i riu që akuzohej se kishte përdhunuar në mënyrë sistematike një studente nuk ishte shpallur fajtor.

Ai u tërhoq zvarrë nëpër rrugë nga njerëzit e inatosur rreth katër kilometra. Kjo ngjarje e tmerrshme vjen në një kohë kur në mesin e shoqërisë indiane është rritur ndjeshëm zemërimi ndaj dhunës seksuale në vend, që sa vjen e bëhet më masive.

35-vjeçari ishte një tregtar i makinave të përdorura. Ai akuzohej se kishte përdhunuar një studente të kolegjit të grave më 24 shkurt. I arrestuar që më 25 shkurt, ai ishte në pritje të gjyqit dhe me shumë gjasa do të shpallej pafajshëm.

Turma u përplas edhe me policinë, shumë prej të cilëve mbetën të plagosur.
Indi, turma bën vetëgjyqësi ndaj përdhunuesit 265A51A400000578-2981515-image-a-12_1425581325100-620x409


Indi, turma bën vetëgjyqësi ndaj përdhunuesit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi