Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default 28 nëntori, ditë pushimi në Kosovë

prej Thu 24 Nov 2016 - 18:16
28 nëntori, ditë pushimi në Kosovë 1479899431ssss
Qeveria kosovare ka marrë një vendim për ta shpallur ditë pushimi 28 nëntorin, e cili në Kosovë shënohet si ditë memoriale dhe jo festë zyrtare në të cilat pushohet.

“Edhe pse kjo nuk është parashikuar me ligj, kjo është një festë kombëtare dhe propozoj para kabinetit qeveritar që 28 nëntori të jetë ditë pushimi”, ka deklaruar Mustafa.

Çdo vit mijëra njerëz në Kosovë dalin në sheshe të festojnë me flamuj  kuqezi në ditën e 28 nëntorit, por kjo festë nuk është në listën e festave zyrtare, ndaj për të qenë ditë pushimi duhet çdo vit një vendim qeverie./ Top Channel


28 nëntori, ditë pushimi në Kosovë 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi