Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti Empty Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti

Fri 22 Apr 2011 - 9:32
Rrihet nga i shoqi ne menyre te dhunshme dhe prej kater ditesh ndodhet ne ngjendje te rende ne spitalin rajonal te fierit. Mimoza Sema 35 vjece nene e nje vajze ka perjetuar dhunen makabre te te shoqit nderkohe qe policia u shpreh se bashkeshorti po hetohet ne gjendje te lire dhe se materialet i kane kaluar prokurorise. E megjithate kjo nuk eshte hera e pare qe Gazmir Sema ka dhunuar gruan e tij.


Tre dite pasi ndodhet ne gjendje te rende aq sa veshtire njihet edhe se kush eshte Mimoza rrefen me shpirt nder dhembe se cfare ka ndodhur. Mjeket thone se ajo eshte jashte rrezikut per jeten pavaresisht gjendjes ne te cilen ndodhet. 35-vjecarja vijon te qendroje ne dhomen nr.14 te spitali ne pavionin e kirurgjise.


Rrefimi
Ne mes te dhimbjes deshperimit Mimoza tregon tortura cnjerezore te shkaktuara nga bashkeshorti i saj qe mund te barazohen me filmat horror. Ajo thote se nuk kane qene te pakta rastet kur eshte dhunuar prej tij.


Ka dhjete vjet qe me trajton keshtu. Edhe kur ishim ne Greqi kete gje bente. Me rrihte gjithnje. Me qellonte si te isha gur jo njeri... Edhe e kam lene. Madje kam qendruar te Qendra e Grave qe dhunohen nga burrat ne Tirane. Bera edhe padi. Por pastaj e terhoqa pasi ai erdhi e me kerkoi falje. E pranova se kam nje vajze ne klase te katert e nuk doja qe ajo te vuante. Por sqe e thene.


Me kercenoi se do te me vriste.
Tri dite me pare qe ne 600 te mengjesit filloi te grindej si zakonisht. I thashe te mos sillej ashtu pasi me kishte premtuar qe sdo te me rrihte me. Por mu pergjigj se do te me rrihte deri per vdekje. Ti do te me fusesh ne burg me tha. Pastaj nisi te pinte. I thashe te flisnim.


Rreth ores 1200 filloi qe te me godiste. Nuk e kundershtoja dot pasi vijonte te me kercenonte. Ne ate kohe erdhi vajza dhe u tremb pasi isha gjithe gjak. I tha bab mos e rrih mamin. Mos e vrit. Por ai iu pergjigj se vetem do te me torturonte se ashtu e meritoja. Me qellonte me grushta me karrige me cte mundej. Madje me vuri thiken ne fyt. I thashe te me vriste mos te me torturonte me.


Rreth ores 4 te mengjesit e zuri gjumi se u lodh shume. Arrita ta hapja deren. Shkova te kunati se ishte afer por ai nuk me pranoi. Ik me tha mos me fut ne sherr. Pastaj shkova tek kusheriri im. Se di si shpetova. Erdhi policia mori emrin e tij. E cuan ne komisariat. Se di cka ndodhur me tej.


Mimoza ka frike. Ajo thote se i shoqi madje e ka poshteruar. E ka nxjerre fotografi lakuriq duke i thene se me shitjen e tyre do te nxirrte para per te bijen. Nuk ia fal. Kete radhe nuk ia fal kurre pershperit ajo ndersa ndihet e lodhur nga dhimbja.


Vellai i Mimozes Te veproje drejtesia
Vellai i Mimozes Riku Dimo thote se nuk eshte hera e pare qe kunati i tij ia ka dhunuar motren. Isha une qe u bera sebep te bashkoheshin. Dhe familja ime e te gjithe menduam te bashkoheshin edhe nje here pasi ai premtoi se do te kthente rruge. Por nuk e mbajti fjalen. Tani shikoni si e ka katandisur. Drejtesia le te veproje. Ai eshte i lire. Policia duhet te marre masa.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti Empty Re: Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti

Fri 22 Apr 2011 - 10:14
Eh Femrat gjithmon jan te denuara ,gjithmon duhet ti perulet mashkullit eshte verte e pa drejt, ka miliona rastet te ndryshme ku Femra eshte toruruar eshte poshteruar e ku ta di un aman cfar Jete e poshter. Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti 482245
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti Empty Re: Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti

Fri 22 Apr 2011 - 14:00
Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti 232882 Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti 232882 Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti 232882 kafsheeeeeeeeeeeee
Sponsored content

Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti Empty Re: Dhune cnjerezore mbi gruan lihet i lire bashkeshorti

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi