Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shefi i agjensisë PR nga Zvicrra fyen dhe poshtëron të tërë popullin Shqiptar  Empty Shefi i agjensisë PR nga Zvicrra fyen dhe poshtëron të tërë popullin Shqiptar

Sun 21 Aug 2011 - 15:00
Dëmtohet imazhi i shqiptarëve në ZvicërAktet e fundit kriminale në Zvicër kanë nxitur edhe reagimet e opinionitpublik. Në disa prej reagimeve publike ka pasur edhe elemente të qarta të njollosjes dhe të fyerjes kolektive të shqiptarëve.Fyerjet më të rënda publike, deri më tash, pa dyshim, janë lansuar nga kompania “Stöhkler & Partner”. Pronari i saj, Fidel Stöhlker, ka lansuar fyerjet më poshtëruese dhe më të neveritshme në adresë të shqiptarëve. Stöhkler citohet ta këtë quajtur kosovarët si njerëz “të egër, të pakulturuar, asocial dhe të pa-civilizuar”.Madje, ai ka shkuar aq larg sa, siç citohet, i ka quajtur shqiptarët si “jashtëqitje”. Stöhkler ka kritikuar politikat zviceriane ndaj emigrantëve, sidomos ndaj shqiptarëve.“Po të me jepej mua rasti, do ta ndiqja nga Zvicra secilin kosovar”, citohet të ketë thënë ai. Komuniteti i shqiptarëve në Zvicër i ka dënuar ashpër aktet kriminale të kryera nga shqiptarët gjatë ditëve të fundit.Në një deklaratë publike, ky komunitet distancohet nga çfarëdo akti kriminal të kryer nga bashkëkombësit tanë, por kundërshton fajësimin kolektiv të shqiptarëve për krimet e kryera nga kriminelët ordinerë.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi