Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nje dite do te vije Princi im i kalter! Empty Nje dite do te vije Princi im i kalter!

Wed 14 Dec 2011 - 1:54
A ekziston Princi i kalter? Qe nga femijeria ju degjoni te flitet per ate, eshte ai qe zgjon Bukuroshen e fjetur nga gjumi i gjate dhe eshte gjithmone ai qe shpeton Borebardhen nga vdekja. Imazhi i tij i persour dhe me shkelqim qe sheh kudo, ne muret e qytetit, ne reklamat televizive, ne romanet qe lexoni, ne revistat e preferuara, por ajo qe eshte me befasuese eshte se asnje nga djemte qe takon nuk i ngjan!Si e eimagjinoni realisht kete Princ te kalter? Eshte i bukur, ka sy bojeqielli ose te zi dhe eshte krejteisht i sinqerte. Eshte ne forme te shkelqyer, gjithmone gati per nje jete me aventura ose per nje jete me te qete familjare, sipas rastit. Kujdeset per ju, ju fshin lotet, ne rast te domosdoshem ju mbron nga e gjithe bota.

Ndoshta jeni ju qe do t’i ndryshoni jeten, pikerisht atij qe deri ne kete moment kalonte lule me lule, por me ju eshte i gatshem te imenjohet seriozisht.

Mbrohuni nga imazhet e trilluara
Jeni te sigurt per nje gje: Do e njihnit nje ne nje milion. Po ai do arrije t'ju shohe ju pikerisht ne mesin e gjithe shoqeve tuaja te fatkeqseis qe e kerkojne me te njeten egersi? Jeni me e mira, me e adhurueshmja?
Seriozisht, beson vertet qe i njejti mashkull standart pershtatet per cdo femer? Keto imazhe te bukura qe te gjitha enderroni nuk jane ndoshta te sajuara?

Mashkulli ideal dhe mashkulli real: Jane dy!

E deshironi kaq shume saqe duke mbyllur syte betoheni se pothuajse ndjeni frymemarrjen e tij ne fytyren tuaj! Besoni madje te degjoni premtimet e tij te dashurise…
Meqe ra fjala, keni anashkaluar nje detaj te vogel: Nje mashkull nuk eshte nje statuje kerkimi qe mund ta modelojme sipas pelqimit tone. Para se gjithash, nje mashkull eshte nje qenie e gjalle qe transformohet me kalimin e diteve dhe te viteve, me aromen e vete, nje mjekerr qe rritet dhe cpon, qe shpesh here humbasin floket, qe ndjen deshiren dhe nevojen per me shume fizik.
Mashkulli qe enderron kaq shume, thjesht e ke imagjinuar te lodhur ose me humor te keq pas nje dite te gjate pune? Dhe pastaj, mendoni se mund te jete princi i kalter i nje princeshe qe edhe ajo eshte gjithmone terheqese? Sepse, duhet ta pranoni, edhe ju keni karakterin tuaj, momentet e egoizmit, trishtimet tuaja e madje dhe pucrrat.
Atehere mos u mashtroni: Mos i refuzoni te gjithe meshkujt e tjere, me justifikimin qe nuk i ngjan aspak mashkullit tuaj ideal, do te shihni se nje dite, vetem sepse do te jete i dashuruar pas jush dhe ju ndaj atij, do te filloje t’i ngjaje njeriut tuaj te endrrave, me nje cilesi me shume: Do te jete prej mishi dhe kocke!
MeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

Nje dite do te vije Princi im i kalter! Empty Re: Nje dite do te vije Princi im i kalter!

Wed 14 Dec 2011 - 9:03
Une kisha degjuar per princin me kal te bardh po svije Ai...Razz.....hahaha
zog
zog
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 162
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne t'arushës
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/12/2011

Nje dite do te vije Princi im i kalter! Empty Re: Nje dite do te vije Princi im i kalter!

Wed 14 Dec 2011 - 13:16
ksaj i thon te fluturosh me pras ne b...
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Nje dite do te vije Princi im i kalter! Empty Re: Nje dite do te vije Princi im i kalter!

Thu 15 Dec 2011 - 8:13
po mire po erdhi po serdhi kemi plot ngjyra te tj ne Nje dite do te vije Princi im i kalter! 498774
Sponsored content

Nje dite do te vije Princi im i kalter! Empty Re: Nje dite do te vije Princi im i kalter!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi