Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Tue 24 Jan 2012 - 22:52
Gjashtë fëmijë – tre çuna dhe tre goca – ka lindur një 22 vjeçare nga Afganistani. Nëna Sara Gul, nga provinca e Balkhpit shprehet se ajo është përpjekur të abortojë kur kishte mësuar se kishte gjashtë fëmijë në bark, duke marrë parasysh se në vendin e saj niveli i varfërisë është shumë i lartë.

“Edhe pse jam hedhur nga lartësi atyre nuk u ndodhi asgjë”, thotë Gul për Reuters. Mjekët thonë se fëmijët janë në gjendje të mirë shëndetësore, vetëm se ndodhen nën peshë, njëri peshon vetëm 700 gram.

Afganistani është një ndër vendet me lindshmërinë më të lartë në botë, por është gjithashtu ndër të parët me vdekshmërinë më të lartë foshnjore.

“Allah më bekojë me 6 fëmijë por jam i shqetësuar për të ardhme ne tyre” thotë burri i Gul, 27 vjeçari Shukrullah.

Ministria e Shëndetësisë së Afganistani thotë se popullsia e saj prej 30 milion pritet të dyfishohet Brenda pak viteve
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!! Empty Re: Lindje të gjashtëfishtë nga një 22 vjeçare afgane!!

Wed 25 Jan 2012 - 0:06
Urime paska shtuar gjysmen e fisit .

Ne kohen e nenes Parti do e emeronin Partizane te ngritur ne detyre Very Happy .

E tille trajnere dua te behem dhe une Very Happy
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi