Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 27 May 2012 - 12:24
Message reputation : 100% (2 votes)
First topic message reminder :

Poezi te shkruara nga e-harruara.

e -harruara ketu mund shkruash poezit tua...

uroj shenime te bukura


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...

e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 8:56
ne jete kujtojme vetem gjerat e dashura, justifikimi se kujtimet vine vete ne mendje apo pa dashur ne,eshte i pabaze,zemra jone eshte si nje qumesht qe vlon ajken e nxjerr gjithmone ne krye,truri gjithmone kujton ajken e zemres.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 9:08
Te jesh i perpikte si ora eshte bukuri Te te kurdisin te tjeret-tragjedi
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 9:19
Ose mbaje fjalen e dhene, ose mbaje gjuhen e mos jep fjale.

Kur dashuria dhe aftesia punojne se bashku bejne kryevepra

Njeriu ka frike vetem kur ka se c'te humbase.

Meshira eshte malli me i pavlefshem ne bote. Eshte faqa e pasme e gezimit te lige qe ka njeriu per fatkeqsine e tjetrit.

Lumturia nuk eshte asnjehere e mrekullueshme ne momentet kur ne e jetojme, ate e bejne te magjike
vetem kujtimet tona.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 9:53
Dashuria eshte pelhure qe e thuri natyra dhe e zbukuroi fantazia

Jetojme te gjithe nen nje qiell, por askush ska te njejtin horizont!

ne ditet tona njerezit dine cmimin e cdo gjeje dhe s'dine vleren e asgjeje -

Tragjedia e madhe e jetes nuk eshte se njerezit vdesin,por se pushojne se

dashuruari.

Dashuria nis duke genjyer veten dhe mbaron duke genjyer te tjeret!-e ktu lind zhgenjimi qe lendon shpirtin ku se gjen dot sherimin

Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 10:01
e-harruara shkruajti:nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke then dashurija ime
sa te deshti kjo zemra ime

Sikur t’isha diell
]Dhe botën ta ndriçon
Aty tek ty do t’vija
Dhe shpirtin do ta ngrohja
Sikur të isha buzëqeshje
Tek ty do vija
Mbi fytyrën tënde
Aty do të rrija
Sikur të isha këngë
Për ty do të këndoja
Dhe tingujt më të bukur
Ty do ti dedikoja
Po të isha lule
Do të falja bukurin
Dhe në mëngjes kur të zgjoheshe
Do të jepja freskin
Po të isha era
Ashtu lehtë do të fryja
Dhe si një fllad pranvere
Në zemrën tënde do hyja
Sikur të isha yje
Dhe të udhëtoja nëpër net
Errësirën do ta zhdukja
Do t’lija vetëm natën e qet
Po të isha zot
Botën do t’ndryshoja
Dhe gjith parajsën
Ty do ta dhuroja
Po të isha shpirt
Do t’vija aty tek ty
Zemrat tona do ti bashkoja
Dhe atëherë do t’ishim dy


te pershendes bestt me kto vargje nje vikend te bukur per ty klb me vargjet e mija
.. kjo qenka perle urime e Harruara Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 193724 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 193724 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 193724
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 10:09
e-harruara shkruajti:c’të të jap miku ime
Si kujtim nga e zeza botë!
Të jap zëmrën me kujtime
Merr dhe një gjerdan me lotë…

Me gaz e dhimbje e te vujtur në jetë
Je ëndrra më e bukur që kam parë
Liman i fundit je, ku zëmr’en e ke vrarë
,,,

Sa prekese kjo Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 482245 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 482245 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 482245 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 13:47
tironci pershdetje e mija prano flm shum qe lexon poezin time po sikur djelli ti lshoj rrezet pa shij do te behet kjo bot sahar po as dashuri ska pa dhimje as pa lot po te uroj nga shpirti qe as kush te mos e provoj zhgenjimin por vetem buzqeshjen ne dashurij edhe ky urim shkon edhe per ty tironci flm nga ona jote qe me jep perkrahje flm Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 2152752155 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 1286751612
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 17:47
Pesimisti gjen veshtiresi ne cdo rast
Optimisti gjen raste ne cdo veshtiresi.

Zemra e njeriut ka kufi ne dashuri, por jo edhe ne urretje

Ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te keqija
Njeriu eshte i madh vetem kur meson se vertet esht shum i vogel.

Buzeqesh,ndonese buzeqeshja jote mund te jete e trishtuar,
sepse me e trishtuar se buzeqeshja e nje njeriu te trishtuar
eshte trishtimi i atij qe nuk buzeqesh kurre.

Me mire nje e vertete e trishtuar, sesa nje genjeshter e bukur.
Kush nuk njeh dhimbjen, nuk mund te qesh mbi ate qe vuan!

Nuk ka rendesi nese dicka eshte e vertete, e rendesishmja te besosh!

Lumturia e vertete nuk eshte ne fundin e nje gote:Nuk eshte brenda nje shiringe:E gjen vetem ne zemren e atij qe te do.

Lum kush nuk ka enderra per te realizuar, sepse nuk ka per te mbetur i zhgenjyer.

Ndonjehere nuk mjafton nje jete per te fshire nje moment, por mjafton nje moment per te fshire nje jete.

Ka nga ata qe presin shiun per te mos qare vetem.

Vetmia eshte te degjosh eren dhe te mos mundesh tua tregosh te tjereve.

Te jesh ne humor nuk do te thote patjeter te jesh i lumtur, nganjehere ke nevoje te qeshesh, te besh shaka, per te mos ndjere se brenda ke deshire te qash.

Do te ndaloj se dashuruari atehere kur nje piktor shurdh do te mund te pikturoje zhurmen e renies se nje petali trendafili mbi dyshemene prej kristali te nje keshtjelle qe ska ekzistuar kurre.

Nqs te thone se dashuria eshte nje enderr, enderro por mos u cudit nese zgjohesh duke qare.


Cdo njeri prej nesh ka nje pale krahe, por vetem kush enderron meson te fluturoje.e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 9 Jun 2012 - 9:29
Në mundsh të ruash arsyen,kur bota humbet fillin
E fajin ty ta hedh-dhe vetes t'i besosh
Sa herë tek ti dyshojnë e s'të përfillin,
Por dhe gjykimet drejt t'i gjykosh.
Në mundsh të rrish në pritje,nga pritja pa u lodhur,
A kur t'urrejnë,urrejtje mos t'ushqesh,
madje ndaj shpifjeve të rrish pa folur,
Me thejshtësi me to pa rënë ndesh..
Në mundsh të flasësh me maskarenj,por nderin tënd ta ruash,
a t'ecësh përkrah mbretit,pa krenari që të verbon...
Në se armiku apo miku s'të bëjnë dot të vuash
dhe gjithkënd e çmon,veç sa meriton..
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 9 Jun 2012 - 9:38
Nese pak nga pak s`do me duash me,
pak e nga pak s`do te te dua as une.
Nese dikur me harron, mos me kerko me kot,
sepse atehere do te te kem harruar uneMos hiq dorë nga përpjekja për të bërë atë që vërtet dëshiron të bësh! Ku ka dashuri dhe frymëzim nuk besoj se mund të gabohet.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 9 Jun 2012 - 9:44
Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 9 Jun 2012 - 10:04
flm i nderuar tironci
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 9 Jun 2012 - 10:48
Per zemren time mjafton kraherori yt,
per lirine tende mjaftojne krahet e mi.
prej gojes sime gjer ne qiell do ngrihet
gjithcka qe thelle ne shpirtin tend flinte.
Lerme qe une te flas me ty ne kete heshtje,
e shndritshme si nje llambe, si nje unaze.
E heshtur e plot yje, ti je si vete nata.
Ti hesht me nje heshtje yjesh, nga qetesite e largta.

e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 9 Jun 2012 - 11:09
O vend i shtrenjte i zemres sime
Ne bregun tend plot bukuri
I zhytur thelle ne mendime
Sa shpesh kam bredhur ne vetmi!
Dita e re zbret nga kodrina të largëta,
Mëngjesi, që është zgjuar nga muzgujt,
U qesh njerëzve, i stolisur me freskinë e tij të hareshme ;
Zemra e njeriut është përshkruar nga një gëzim i ëmbël.
Një jetë e re ndaj së Ardhmes zbulohet
E do të thoshim që lugina e madhe dhe toka
Mbushen me lule, shenjë ditësh të lumtura.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 13:13
Si trendafil cel dashuria
Ne mes te kopshtit tim
Dhe si nje kenge bukuria
S’me ndahet ne udhetim

Ah, dashuria ime eshte si nje trendafile e kuqe, e trembur,
qe e re ka celur ne Qershor,
Ah, dashuria ime eshte si melodia
qe kur luhet, me embelsi ritmon.

Dhe lamtumire, dashuria ime e vetme, Lamtumire tani, vetem per pak, Dhe do te vij perseri, i dashur, Dhe sikur te jem dhjet' mije milje larg.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 13:59
i dashur, leri oret e ndarjes te pikojne vetmine mbi ne,
le te numerojme castet e humbura te vetem
dhe shpirtrat le ta kuptojne nese gjeten
tek njeri-tjetri ndonjehere strehe...


Pra, le te endet dhimbja ne shpirtrat tane egoist,
le te thyhet amalgami i fundit qe na bashkon !
Ti mos qesh kur te me shohesh duke qare si femije
sepse dashuria e patrembur burrerine e rrezon !

Heshtja le ti thyeje dyert e harrimit
qe kujtimet me ty mos ti harroj asnjehere...
Me uisky le te dehem ta pi vetmin e gjate
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 14:07
Telashet tona vene e vine, Me halle mbushen kupat, Por disa çaste lumturine mes nesh sjell fjala per dashurin Lavdia,e smira, pasuria
Na turbullojne epshet,
Por dhe t'i kesh, te vjen merzia
Dhe lumturia tretet.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 14:15
Nje lekundje: desha, s’deshe!
Miqesi e njome e re
Prej pellumbi, pellumbeshe,
Gazi i pare e plot hare
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 14:18
Pse dashurisë si pengesë
I del përpara ndarja?
Dhe pse të mbetet robëreshë
Nga smira dhe nga paraja?

Ah, dashurinë c’e pengon
Ky fati i lig tiran!
Dhe gonxhe e saj, pse s’lulëzon
Pa pasuri dhe nam?
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 14:53
I dua lulet si dritën e diellit
si në mëngjës kaltërsinë e qiellit,
sikur i urituri për bukë që ka shije,
dua që lulet të më bëjnë hije.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 14:56
Të thuhen të gjitha
shpeshherë nuk ka vlerë,
mjaltë e pathëna
është nganjëherë.


Ajo është pa njolla
e dëlirë si në rrem molla..
thuhet e pathëna,
kur t'i vijë koha
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 14:59
ne rrethin e mbyllur tragjik te moskuptimit
ne dyzimin e brishte mes ikjes e deshperimit
ne endrren e madhe te filozofise jetike
ne dilemen e jetes shpirterore a po fizike

Nje thirrje nga brenda,gervish shpirtin
nje pergjigje nga jashte tund gishtin
ne keto dyzime , morali qendron lart
ky medalion,qe djallin me vehte se mbart
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 15:11
E harruara te pergezoj per poezite,i lexova dhe shume te bukura ishin, te uroj cdo te mire ne jete...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 16:42
besa e nderuar te pershendes perzemersisht motra e nderuar e flm nga ty shum qe te pelqyn poezit e mija edhe une ty nga zemra te uroj ty qe gjitha te mirat te percjellshin ne gjdo hap te jetes sate motrae nderuar besa Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 1286751612 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 2152752155
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 16:52
LUMTURIJA

a e di qa te ben te lumtur?
a e din qa asht jeta e lumtur ?a e di qa asht familja ?ae di qa asht shpresa?
lumturij asht jeta plot gaz,lumturij asht kur me ty flas
lumturij asht ajo qe e quaj
lumturia e jetes qe kurr njeri mos te vuaj ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 10 Jun 2012 - 17:26
POEZI KUSHTUAR SHOKUT TE NGUSHT QE NE TRAGJEDI KOMUNIKACIJONI E KA HUMBUR TE DASHUREN E TIJ QE I KA VDEK NE DUER QE JOM E PREKUR SHUM THELL NE SHPIRTIN TIM PRANDAJ JA KUSHTOJ KET POEZI NGA DHIMBJA QE NDJEJ :185512: :185512: :185512: SI TI SHEROJ PLAGET

SI TI SHEROJ PLAGET?
SHPIRTIN SI TA QETSOJ?
ATHUA MA MIR TE VDES SE PA TY TE JETOJ :185512:

NUK NDALET MENDJA NE UDHTIM,
AJO VEQ VRAPON BREDHE ANE E MBAN BOTES ,E TEK TI PUSHON

VESHTIR ESHTE KUR DIKON E DASHURON E NUK MUNDESH TA DUASH NGA RRETHANAT ,
TJERA DUHET TE VUASH!!!

NGANIHER NUK FLET GOJA
PO FLET ZEMRA VET
ATHER QA TE BEJ NUK E DIJ AS VET ???

PO QFAR JETE ASHT KJO !!??KUR DESHIRA KURR SPLOTSOHET,
AI THUA KSAJ I THON LUMTURIJ KUR NJERIUN QE E DESHTA ME VDIQ PARA SYVE TE MIJ.. NE DUART E MIJA FRYMARRJA JU NGADALSU O ZOTI MINDIHMO TE DASHURES SIME KET DASHURIJ MOS NA E SHUJ :185512: :185512:

PO MBESHTETEM TE ZOTI DHE TE FALUR PO KERKOJ ,
ME FAL E DASHUR QE SMUNDA TE NDIHMOJ
DO TE JEPJA NDIHM PER TY EDHE ZEMREN QE E KISHA DO TA DHUROJA TY :185512: :185512: :185512:

PLAGA KA MBET NE ZEMEREN TIME .
DHE KUJTIM DO TA RUAJ ..
PO TI ME SME KTHEHESH .
PO UNE GJITH DO TE VUAJ..

OH SA SHUM TE DESHTA PSE ME LE KSHTU TE VUAJ ME KET FAT TE ZI .. NUK UDHTUAM BASHK NE NJE RRUG KU UNISE TI DASHURIJA IME .PO SHKOVE ME PRINDER .. E NDODHI NJE TRAGJEDI E PA PRITUR .AH TELEFONI ME CIGRROJ EDHE UNE U PERGJIGJA ..
E MORA NJE LAJM PIKLLUSE PER TE DASHUREN TIME ....

ME VRAP ERDHA TEK TI DASHURIJA E JETES SIME PO ISHT SHUM VON SE RRAHJET E ZEMRES SATE KISH FILLU DOBSIMIN E ATO RRAHJE QE TI KOM NDEGJU TY NE SHPIRT DO TI RUJA SI KUJTIM

DO TE VUAJ ,KURR QETSI ZEMRES SI GJOJ ME SE DASHURIN QE E PATA SOT PO E MBULOJ ME DHE :185512: :185512: OHHHHHH FAT I ZI PSE ME LE PA DASHURIJ PA SY PA ZEMER?????
ME KEQARDHJE E ME DHIMJE SHUM TE MADHE E SHKROVA ME LOT NE SY O ZOT MOS PERJETOFT KUSH HUMBJEN E DASHURIS SI KYQE KA HUMB AS NJERI,,, ME FALNI QE DIKON E PREKIN KTO VARGJE SE VETEM ZOTI I MADH E DIN KON E MERR E KON E LEN NE KET JET
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 10:38
nese ti....!!
nese me takon, te lutem mos me shiko!
nese emrin tim ,e ndegjon te lutem mos e shqipto!!
nese ke humbur rrugen e pa fund-te lutem mos u kthe te une...
nese per gabim je penduar ?
rende ke gabuar,
nese gabimin pranon per dashurin tende tash asht von......????
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 11:06
NJE POEZI KUSHTUAR NJE NJE TE SMUARI NGA SMUNDJA PA SHERIM ...KANCERI...Q E ZOTI I NDIHMOFT QE NE TRUPIN E TIJ TE BEJ MREKULLI QE AJ TE JETOJ PERSERI .............

a thua pse?zoti me ndali nxetsin e djellit???
a thua pse? zoti mi ndali rrezet e henes ?
a thua pse?zoti ma nxiu qjellin,
te mos shoh azgje me,
o zot te lutem ty ,
qe engjullin qe e deshta te mos ma marresh ti ,
po sikur te mundesha,te ndihmoja e dhimjet qe i ki ti ti qetsoja?
athua pse ?per ty jeta aq e shkurter,
a thua ps pse ???
popergjigje spo gjej,
se zoti udheheq me jetrat tona,
dhe prandaj duhet te hesht,,,,
une heshti po zemra spo hesht,
edhe zemra po flet per ty ,
pse ?erdhi keshtu fundi te mos jetojm bashkt te dy ???
si ta qetsoj veten ???kurpo e dij per ty ,
se gjdo dite po te shuhet jeta, dhe jetojm te ndare ne dy :185512:
si ti kujtoj fjalet e tua ?
kur me thoshe te dua te dua vetem ty e kurr sdo mund te me harrojshe :185512: o zot pse ?po na ndodh kshtu ne jeten rinore???!!
o zot pse ?sna le te jetojm jeten dashurore...
o engjulli i mi pse ?su mundove te mundesh vdekjen e parakohshme por e dij qe smundesh ,,,,sikur te mundja e te vija te mbaj ne duart e mija ,
deri ne fundin e jetes sate???
po edhe nese do te mbaja ne duar ,
per ty asht kot se ndihm nga une ske veq nga i madhi zot ,,
e zoti te ndihmon e ne qetsi te len :185512:
qa te bej ?keshtu asht shkruar ,,
qe shpirti te me vuaj o zotit i mbshtem qe frymen e fundit i qet te mbetem :185512: :185512:OH ZOT TE LUTEM TE GJITH QE VUAJN NE KET SMUNDJE NDIHMOJU EDHE JU JEP SHPRES PER JET OSE LEHTSOJAU DHIMBJET E MOS I LE ME HEK :185512:
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 11:08
I LUTEM ZOTIT PER TY O NJERI I PANJOHUR QE ZOTI TE TE NDIHMOJ E NE SHORIN TENDE TI PRAP TE BASHKOHESH O ZOT NDIHMOJ ME PREKJE TE SHPIRTIT E SHKROVA KET POEZIJ OHHHHHHH NJERI I PANJOHUR E SHKROVA VEQ PER TY ..........

e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 14:27
E bukura në të vërtetë është harmoni, që e ndien inteligjenca, mbi të cilën gjykon shija!!
. Quajmë të bukura ato sende ose dukuri tek të cilat shkalla e lartë e harmonis mbretron te te dy te dashuruarit
E bukura dhe e vërteta kanë dy anë. Edhe janë e njëjta gjë, se e bukura duhet të jetë patjetër e vërtetë, por nga ana tjetër e vërteta dallohet nga e bukura.


Nuk ka force që të mos mposhtet, nuk ka fatkeqsi që të mos përballohet nëpërmjet përçmimit.

E madhërishmja është krenaria e shpirtit njeriut që lindi duke e mposhtur frikën në procesin e besimit.

Madhështor njeriu në lumturi, i madhërishëm në fatkeqësi.

E bukura mund të shkëlqejë me gjithë forcen e vet në sfondin e së shëmtuarës, E shëmtuara mund të shpjegohet thjesht me negativitetin e ndjenjave dhe emocioneve.

Estetika sensualiste për të cilën çdo kënaqësi është e bukur dhe çdo dhembje e shëmtuar është mjaft thjeshtëzuese.

Duke ju pershendetur me nje thenie...Njeriu i mencur eshte si dyqani i parfumeve,
qe me eren e kendshme te josh...
Ndersa i pa dituri eshte si puna e daulles,
qe zerin e ka te larte por perbrenda eshte bosh!"


anna sweety
anna sweety
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 829
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : atje ku me pershtatet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://ndjenja.tk

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 14:29
Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 135196 sdi


♣️ ne gocat e sarandese kemi nje zakon i japim ♥️djalit qe e meriton nuk jemi te pabesa, aspak te merzitshme por ne dashuri jemi te rrezikshme :love:
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 14:30
Shum te bukura respekt


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 5l3r52
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 18:38
flm shum Juventini
Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 11991
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Mon 11 Jun 2012 - 20:05
arta persh e nderuar te uroj nje mbremje te bukur ty e gjitha te mirat flm nga ty Poezi te shkruara nga e-harruara - Faqe 2 2910981823
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 12 Jun 2012 - 13:41
Kendoma dhe njehere melodine e shpirtit vetem sonte Preki telat e kitares me gishtat e holle aq delikat Nuk di se c'dallge me zuri kur kenga jote zemren po ma gezon.Kendo se me shkon ky moment,kjo e qare
Le te mbytem lotesh nder syte le te bjere vec mjegull
Zeri yt me la peng ne telat e kitares ,si dashuri e pare

Mendon se sa yje te vetmuar ka ne qiell cdo nate
e verbohen nga drita e tyre e trishtimit ?
Refreni humbet ne Henen lajkatare,c'mekat
Dhe kenga vazhdon…dhimbjet po i vras rruges se kerkimit!
kendoma dhe njehere melodine e shpirtit tim
Dy-tre akorde lehtazi,vec per t'ja vrare mendimit qetesine
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:05
Sa mirë do të ishte ta krijojmë një Ligj të Buzëqeshjes në jetë! Një ligj me tepër se sa i mirë! Do të harkoheshin shumë ura mirësie, dashurie, bukurie... e nën këto do të rridhte pastërtia, dashuria, ngrohtësia shpirtërore... dhe do e mbante gjallë....
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:13
QA ASHT PASURIJA??

AËshtë pasuria gjithçka....PARAJA....cfare eshte per ju..... Per mua: PARAJA mund te bleje krevatin...Por jo gjumin PARAJA mund te bleje oren..Por jo kohen PARAJA mund te bleje libra...por jo dijen PARAJA mund te bleje poziten....Por jo Rrespektin
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:17
Asnje tjeter nuk do fleje me endrren time I dashur, ti do ikesh,ne do ikim te shoqeruar nga ujerat e koheve, askush tjeter nuk do udhetoje hijen e tij me mua, vetem ti,pergjithmone ne enrrat e mija do te jesh , pergjithmone diell
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 13 Jun 2012 - 10:03
Nga një tryezë poste që kurrë s’mbetet shkretë
ku rrinë kujtimi, brenga zemra dhe heshtja vetë,
posi pëllumba letrat degdisen që me natë.
I ndiej tek flatrojnë për në shtegtim të gjatë.

Do marrë letra udhë,si shpend në zjarr kalitur,
me dy flatra të forta dhe një adresë të ndritur.
Si zog që për fole qiell- ajër do të ketë,
mishin, gishtërinjtë e tu dhe frymëmarrjen vetë
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 13 Jun 2012 - 10:07
Është nje kuti e tersit, fatit
E mbushur plotë është me kujtime.
Brenda gjithë historia ime.
Janë fjalët që kam thënë aty,
gjithkush që njoha, perfshi ty.
Gjithcka që bëra, e ç’veç ëndërrova
Vendet ku shkela, ku jetova.
Sponsored content

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi