Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Ankohet Mamica E Vërtetë Empty Ankohet Mamica E Vërtetë

Tue 12 Jun 2012 - 23:06
Ankohet Mamica E Vërtetë Mamica_klajdi-haruni“Mamica” e famshme, kënga e Klajdi Harunit, kompozuar nga Flor Mumajesi që përveçse shkundi sallën e Pallatit të Kongreseve në Tiranë, ku u zhvillua “Top Fest 9″, mori edhe Çmimin e Internetit si kënga e klikuar më shumë.Por Mamica nuk është vetëm titull kënge. Bashkëshorti i një zonje të moshuar nga Korça, qytet prej nga është edhe Klajdi Haruni, ka kontaktuar me djemtë dhe është ankuar lidhur me fjalët e tekstit.Këtë gjë e ka konfirmuar edhe vetë Klajdi.“Po është e vërtetë, Mamica (jo ajo e këngës) është ankuar vërtetë. Ne nuk i jemi referuar asnjë personazhi konkret”, ka thënë ai për ”Panorama”.“Qëllimi fillestar i kësaj kënge, pas dy të tjerave që kam nxjerrë më parë, ishte të bënim diçka argëtuese, me ritëm, tamam për verë. Dhe me sa di, ia kemi arritur qëllimit. Kemi përcjellë mjaft energji pozitive. I gjithë teksti, videoklipi e muzika kanë nota gazmore dhe nuk kanë asnjë qëllim për të bërë shaka me vajzat, jo më pastaj me një zonjë të moshuar,” ka përfunduar Klajdi.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Ankohet Mamica E Vërtetë Empty Re: Ankohet Mamica E Vërtetë

Wed 13 Jun 2012 - 0:04
Ankohet Mamica E Vërtetë 3631317773 Ankohet Mamica E Vërtetë 3631317773 plaku i shkrete Ankohet Mamica E Vërtetë 81192
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi