Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Masakra në kinema, 4 djemtë që dhanë jetën për të dashurat

prej Fri 27 Jul 2012 - 11:13
Masakra në kinema, 4 djemtë që dhanë jetën për të dashurat Shbaaaaaaaaaa-300x225 Midis 12 personave që humbën jetën në masakrën e kinemasë në Denver, SHBA, katër prej tyre ishin meshkuj, që dhanë jetën në përpjekje për të mbuluar nga plumbat të dashurat e tyre.

Alexander Teves, 24-vjeçar, humbi jetën duke mbuluar me trup Amanda Lingren, bashkëmoshataren që i kishte “rrëmbyer” zemrën dhe një mike tjetër të përbashkët.

”Isha shumë shumë e turbullt dhe nuk po e kuptoja se çfarë po ndodhte kur nisën të shtënat e para”, deklaroi Lindgren për “ABC News”. “Megjithatë, Alex e kuptoi menjëherë, më shtriu në tokë dhe më mbuloi, duke më thënë që të mos flisja. Kështu bëra. Ai ishte ëngjëlli im atë natë, tashmë është ëngjëlli im në qiell”, tha e përlotur e reja, e cila përshkroi se lidhja me Teves ishte aq e fortë, sa që ata nuk rinin kurrë më shumë se një orë pa folur edhe kur ishin në largësi.

Në radhën e nëntë të kinemasë, e njëjta histori u përsërit me John Larimer, 26-vjeçar rekrut i marinës dhe 23-vjeçares Julia Vojtsek.

”Ai i dalloi menjëherë të shtënat dhe në mënyrë instiktive më shtriu në tokë për të më mbrojtur. Sekonda më pas, u qëllua nga një plumb që duhet të më kishte zënë mua”, përshkroi situatën e reja, e cila e terrorizuar, kaloi minuta duke parë agoninë e të dashurit të saj, që i përgjakur ndërroi jetë i shtrirë përkrah.

Dy vajzat e tjera, të shpëtuara nga të dashurit e tyre, nuk mundën të kontaktoheshin nga mediat amerikane, pasi ishin shumë të prekura për të përshkruar atë që ndodhi.

Vrasësi James Holmes, qëlloi me breshëri në një sallë kinemaje në Aurora, pranë Denverit në Kolorado, gjatë premierës së filmit të Batmanit më parë gjatë javës.

Arsyet e këtij sulmi nuk janë zbardhur ende, ndërsa Holmes u shfaq i turbullt përpara gjykatës, duke krijuar bindjen se do të përpiqet t’i shpëtojë dënimit të mundshëm me vdekje me kartën e çmendurisë së përkohshme


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Masakra në kinema, 4 djemtë që dhanë jetën për të dashurat 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi